یک فروند نفت‌کش ایرانی متعلق به شرکت ملی نفت‌کش صبح امروز در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است. گزارش‌های اولیه حکایت از اصابت موشک و تروریستی بودن این اتفاق دارد اما این انفجار دقیقا 24 ساعت قبل از سفر عمران‌خان، نخست‌وزیر پاکستان، به ایران برای کاهش تنش بین ایران، عربستان و حتی آمریکا جای تامل و سوال دارد.

همانطور که منابع خبری اعلام کرده‌اند نخست‌وزیر پاکستان با هدف پیشبرد ابتکار میانجیگری در منطقه، فردا به ایران سفر می کند. بر اساس این خبر قصد عمران‌خان ایجاد زمینه‌هایی در خصوص کاهش تنش میان ایران و عربستان و آمریکاست. حال در آستانه این سفر که محور اصلی آن هم کاهش تنش بین ایران و عربستان است، نفت‌کش ایرانی در دریای سرخ آن هم در نزدیکی بندر جده عربستان سعودی با موشک مورد حمله قرار می‌گیرد.

کاهش تنش و آرامش در منطقه همیشه باعث ناراحتی رژیم صهیونیستی و وابستگان به آنها و حتی آمریکا بوده و این رژیم ماهی‌های خود را در آب گل‌آلود خاورمیانه صید کرده است. حتی آنها همزمان با سفر آبه شینزو به ایران به کشتی ژاپنی حمله کردند تا مذاکرات و نشست‌های نخست وزیر ژاپن را به حاشیه ببرند.

البته هنوز منبع انفجار نفت‌کش ایرانی در دریای سرخ مشخص نیست و کارشناسان در حال پیگیری هستند اما این منبع هرچه و هرکس که باشد به دنبال ایجاد درگیری بین ایران و عربستان است تا بتواند از این درگیری و تنش به منافع خود برسد و عربستان هم در اکثر اوقات به بازی آنها تن داده که در نهایت به ضرر خودش تمام شده است.

عربستان و کشورهای منطقه باید بدانند و هوشیار باشند که امنیت در منطقه با رابطه و همکاری همه کشورهای منطقه به دست می‌آید و نمی‌شود امنیت و آرامش را خرید و حتی به کمک کشورهای خارج از منطقه تامین کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: