به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «آیت الله محمد علی موحدی کرمانی»، رئیس جامعه روحانیت مبارز، در ابتدای این نشست  با اشاره به ابتلائات و امتحان های الهی و تلاش آدمی برای پیروز شدن در چنین امتحان هایی گفت: برنده شدن در ابتلاء و امتحانهای سخت الهی مستلزم تحمل دشواری ها و سختی هاست و باید بدانیم که در این راه بایستی به ریسمان الهی تمسک ‌بجوییم. یکی از این ابتلائات همین انتخاباتی است که پیش روی ماست و امتحان سختی است چون که به واسطه آن سرنوشت کشور و انقلاب رقم می خورد.

وی خاطرنشان کرد: اگر انتخاب نمایندگان، انتخاب صلحاء باشد همه چیز رو به صلاح و اصلاح می رود. در این آزمون باید متمسک‌ به ولایت و خط مستقیم ولایت بود تا پیروزی حاصل شود.

رئیس جامعه روحانیت مبارز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیان امام راحل مبنی بر اینکه "مجلس در راس امور است" گفت: با مجلس صالح همه مشکلات و تنگناها قابل رفع شدن است و باید که جایگاه مجلس را دریابیم. بدون تعارف باید بگوییم ‌که با مجلس مطلوب، فاصله داریم و برای رسیدن به یک‌مجلس شایسته و راهگشا و گره گشا، باید تعصب های گروهی و سهم خواهی کنار گذاشته شود و از خرده گیری نسبت به یکدیگر در مجموعه جریان ارزشی خودداری کنیم تا به اتحاد و وحدت برسیم.

موحدی کرمانی "سعه صدر" را از نشانه های هوشیاری یک مومن در مسیر عبور از ابتلائات الهی دانست و افزود: در یک‌حرکت جمعی و تجمعی باید با پذیرش عام و بینش نافذ تلاش کنیم یک ‌مجلس قوی، کاردان و لایق تشکیل شود و در این‌راه از تخریب و سیاسی کاری و دست زدن به شیوه های غیر اخلاقی پرهیز شود، هر چند دیگران به شیوه های غیر سالم و ترفندهای فریبنده دست زنند.

در ادامه نشست حجت الاسلام محمد حسین موسی پور عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت و دبیر نشست با تمجید از حرکت عظیم و بی نظیر راهپیمایی اربعین حسینی، اربعین را تجلی وحدت و نماد قدرت امت اسلامی برشمرد و افزود: امیدواریم برکات فرهنگی و اجتماعی و اخلاقی این همایش و رزمایش بزرگ‌شامل حال همه ما باشد به خصوص که در آستانه رویداد بزرگ‌ انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم.

وی همچنین با اشاره به تحرکات مثبت و اقدامات همگرایانه ای که بین نیروهای ارزشی و انقلابی به انجام رسیده افزود: برای رسیدن به نظر واحد، شورای ائتلاف و جامعه روحانیت تلاش ها و برنامه های زیادی داشته و تصمیمات اجرایی مهمی نیز برای حصول ائتلاف و اتحاد حداکثری در نظر دارد.

وی همچنین با اشاره به تحرکات مثبت و اقدامات همگرایانه ای که بین نیروهای ارزشی و انقلابی به انجام رسیده، افزود: برای رسیدن به نظر واحد، شورای ائتلاف و جامعه روحانیت تلاش ها و برنامه های زیادی داشته و تصمیمات اجرایی مهمی نیز برای حصول ائتلاف و اتحاد حداکثری گرفته شده است. نقش و کارکرد جامعه روحانیت مبارز در فرایند فعالیت شورای ائتلاف هدایت، نظارت و داوری خواهد بود و غایت مطلوب نیز رسیدن به وحدت است و انتظار داریم به فضل الهی و به مدد تمام دوستان عزیزان در مجموعه جریان ارزشی و ولایتمدار به این مطلوب برسیم.

همچنین حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با ارائه گزارشی از کم و کیف تعامل و حضور جامعه روحانیت در فرایند فعالیت های شورای ائتلاف گفت: خوشبختانه در ضرورت و اهمیت دستیابی به یک ائتلاف موثر و فراگیر هیچ اختلاف نظری در میان اجزای شورای ائتلاف و تشکل های انقلابی و ارزشی وجود ندارد. ما نیز به عنوان جامعه روحانیت از تمام جریانها و تشکل های سیاسی انقلابی حمایت خواهیم کرد و عمیقا دنبال ائتلاف حداکثری هستیم.

 پورمحمدی در ادامه با اعلام نظر در خصوص ضرورت های عمل و اقدام مشترک همه نیروهای ارزشی و ولایی افزود: ائتلاف باید فراگیر باشد و هدف ما تقویت نظام و حل مشکلات مردم با برخورداری از مجلسی انقلابی، صالح و راهگشا و دولتی کارآمد و دستگاه قضایی عادل و قاطع خواهد بود.

در پایان نشست حاضران در جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. نیاز به یک‌مدل جامع و راهبردی سیاسی برای اقدام و عمل در عرصه انتخابات، پرهیز از آشفتگی های سیاسی و ناهماهنگی های درون جناحی، لزوم انتخاب نامزدها بر اساس شاخص ها و نه سهم خواهی ها، اهمیت قشر خاکستری و فضای مجازی و رسانه ای، اتخاذ یک گفتمان مقبول و مطلوب مردم، پرهیز از افتادن در دام دو قطبی سازی ساختگی و تصنعی و لزوم اخلاق گرایی سیاسی در قبال اجزای جریان‌ارزشی و ولایی در زمره مهم ترین‌نکات و پیشنهاداتی بود که توسط اعضای شرکت کننده مورد اشاره و تاکید قرار گرفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: