به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «سیدعباس موسوی»، سخنگوی وزارت امور خارجه، روز شنبه با تشریح اهداف سفر نخست‌وزیر پاکستان به ایران اظهار داشت: در چارچوب روابط دیرینه و دوستانه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان، عمران خان دومین سفر خود را به ایران در سال جاری خواهد داشت و این سفر در چارچوب همکارهای نزدیک و دوستانه دو کشور است.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه نخست‌وزیر پاکستان قرار است در این سفر با رهبر انقلاب اسلامی و حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری دیدار و گفت و گو کند.

وی همچنین گفت: مسائل منطقه‌ای، بین‌المللی و آخرین تحولات روابط دوجانبه میان ایران و پاکستان مهمترین محور گفت و گوهای عمران خان در سفر یک روزه به ایران است.

موسوی در پاسخ به سوال دیگری درباره مقصد بعدی عمران‌خان و مذاکرات وی با مقامات ایران و عربستان برای میانجی گری اظهارداشت: تا این لحظه موضوع میانجیگری عمران خان  مطرح نیست اما اخرین و مهم ترین تحولات منطقه ای و بین المللی در این سفر مورد گفتگو و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد:جمهوری اسلامی اعلام کرده چه با میانجی و چه بدون میانجی همواره آماده است که با همسایگان خود از جمله عربستان گفت و گو کند و اگر سوءتفاهمی وجود دارد برطرف شود و اجازه ندهیم منطقه دستخوش تحولاتی شود که اشخاص ثالث و کشورهای فرامنطقه‌ای از این وضعیت سوءاستفاده کنند.

موسوی ادامه داد: ‌آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گفت و گو با کشورهای منطقه که شامل همه کشورها نیز است، موضوعی است که از قبل اعلام شده‌ و طرح‌ها و ابتکاراتی که همیشه داشتیم نیز در همین راستا بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه اظهارداشت: ما  از کشورهای مختلف بخصوص کشورهایی که همواره با حسن‌نیت خواستار منطقه‌ای امن در اینجا بوده‌اند استقبال کردیم و اگر این موضوع مطرح شود جمهوری اسلامی ایران حرف‌ها را خواهد شنید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: