به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت، «غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی»،  نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، در تشریح نشست روز یکشنبه فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: نشست امروز فراکسیون مستقلین با حضور مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش‌های ارائه شده توسط وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح و بهره برداری از ۲۰۹ پروژه شامل ۲۸ هتل چهار و پنج ستاره در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و بزودی انجام می‌شود، عنوان کرد: یک هزار و ۴۲۵ واحد بوم‌گردی افتتاح شده و مجموعا ۲ هزار و ۴۵۱ پروژه گردشگری در دستورکار است که ۷۵۰ پروژه آن تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

این نماینده مردم در مجلس شوای اسلامی با تاکید بر اینکه در دو ساله ابتدایی دولت دوازدهم ۳۰۰ هزار شغل به صورت مستقیم در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری ایجاد شده است، عنوان کرد: تاکنون در قالب اشتغال روستایی به میزان ۶ هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان تخصیص داده شده است.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه میزان گردشگران ورودی در سال گذشته ۵۲ درصد رشد معادل ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر داشته، همچنین گردشگران ورودی در شش ماهه نخست سال جاری نیز ۲۷ درصد رشد کرده است، تصریح کرد: سند توسعه گردشگری کشور و همچنین سند برند ملی گردشگری کشور تدوین شده که از سند برند ملی گردشگری کشور در دهه فجر سال جاری رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۲ فرآیند ادارات در حوزه گردشگری به منظور شفافیت و تکریم ارباب رجوع الکترونیکی شده است، ادامه داد: در سال گذشته ۶۰۸ میلیون دلار از محصولات صنایع دستی به صورت چمدانی و گمرکی از کشور صادر شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ایران با ثبت ۸ شهر و ۲ روستا در حوزه صنایع دستی رتبه اول جهانی را کسب کرده است، گفت: در حوزه میراث فرهنگی اجرای بیش از ۴ هزار پروژه عمرانی با اشتغال ۲۵ هزار نفر و واگذاری ۶۹ پروژه  به بخش خصوصی به حجم ۱۴۶ میلیارد تومان در دستور کار وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: