«حمیدرضا ترقی»، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه، درباره سر لیست‌شدن قالیباف در تهران به خبرنگار سیاسی برنا گفت: در حزب موتلفه و در شورای وحدت در این باره بحثی نشده است. این مباحث‌، اظهارنظرهای پراکنده افراد است. تا زمانی که در شورای وحدت درباره مصداق‌ها بحث نشود این اظهارنظرها قطعیت ندارد چرا که نه لیستی ارائه شده و نه مصداقی بحث شده است. این نظرات زودهنگام است و به نوعی اظهارنظرهای شخصی است.

او در پاسخ به این سوال که آیا همه گروه‌های اصولگرا از جمله پایداری در شورای وحدت حضور دارند یا خیر؟ افزود: همه گروه‌ها کمابیش حضور دارند. البته کم و بیش ممکن است برخی گروه ها حضور کامل نداشته باشند اما فرایند به گونه‌ای است که همه گروه‌های اصولگرا حضور داشته باشند.

این فعال سیاسی در پاسخ به این سوال که اکنون کدام گروه‌ها در این شورای وحدت حضور پیدا نمی‌کنند نیز اظهار کرد: این سوال را باید سخنگوی شورا مطرح کند.

ترقی درباره حضور رسمی یا غیررسمی جبهه پایداری در این شورا نیز ادامه داد: هر گروهی تا وقتی که شورای وحدت به صورت رسمی در مورد نامزدها اعلام موضع نکرده است پیشنهادات خود را در مورد مصداق های مدنظر خود، اعلام می‌کند. از این رو طرح این پیشنهادات منعی ندارد. معیار و ملاک اصلی و نهایی این است که از درون شورای مرکزی از 100 نفر، 30 نفر در تهران انتخاب شوند. از این رو نتیجه نهایی تابع تصمیمات جمع بوده اما هر گروهی آزاد است طبق شاخص های خود، پیشنهادات خود را ارائه دهد و هیچ منافاتی با وحدت ندارد.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در پاسخ به این سوال که اگر جبهه پایداری خارج از چارچوب شورای وحدت عمل کند در جریان اصولگرایی جای می گیرد یا خیر؟ نیز تاکید کرد: طبیعتا وقتی که جبهه‌ای عضو شورای وحدت می‌شود نمی‌تواند ساز جدایی بزند و لیست جداگانه نیز نمی‌تواند ارائه دهد چرا که خلاف تعهد و پایبندی به شورای وحدت است. تصور نمی‌کنم گروهی که به شورا می‌پیوندد چنین اقدامی انجام دهد.

این فعال سیاسی اصولگرا در پایان اظهار کرد: برخی به دنبال این موضوع هستند که جبهه پایداری به شورای وحدت بپیوندد در حالی که رها کردن جبهه پایداری کار درستی نیست چرا که وقتی در چارچوب شورای وحدت قرار می گیرد، یقینا مشکلات آن برای کل جناح کمتر است تا اینکه خارج از مجموعه وحدت باشد.

خبرنگار: آزاده رحیمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: