به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رئیس جمهور مرحومه اعظم طالقانی را یکی از نمونه های انسانی شجاع، آزاده و مصر بر آموزه های اسلامی در زمانه ما دانست و گفت: ایشان پیش از پیروزی انقلاب، بر اساس احساس وظیفه ای که داشتند، جزو مبارزین خستگی ناپذیر بود که حتی صدور حکم اعدام برای ایشان هم باعث کوتاه آمدن از آرمان ها و راهی که انتخاب کرده بودند، نشد.

وی  افزود: پس از انقلاب هم ایشان نماینده دور اول مجلس شورای اسلامی بودند و پس از آن هم به عنوان یک خانم فعال سیاسی و اجتماعی که دغدغه‌اش آرمان های انقلاب و امام بود، در جهت حفظ و ترویج آموزه‌های دینی و کرامت انسانی افراد، تا روزهای آخر عمر، بر عهدی که با خدای خود بسته بود ثابت قدم ماند.

عضو سابق شورای نگهبان گفت: در سال‌هایی که قائم مقام وزیر کشور بودم، در جلسات مختلف و طی مراجعاتی که ایشان به وزارت کشور داشتند، می‌دیدم که کماکان همان شور و عشق و علاقه‌ای که به آرمان‌های انقلاب اسلامی داشت، پابرجا بوده و با همان سوز و گداز و با احساس مسئولیت فعالیت می‌کند. این ویژگی ها از ایشان یک انسان وارسته، متعهد و مومن به آرمان‌های دینی و انقلاب ساخته بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری تاکید کرد: ایشان حتما یکی از الگوهای عینی یک زن مسلمان شجاع در عصر ما محسوب می‌شود.

اعظم السادات علایی طالقانی، دبیرکل جامعه زنان انقلاب اسلامی و مدیر موسسه مردم نهاد اسلامی زنان، که در سال‌های پس از انقلاب، فعالیت های گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی و مطبوعاتی داشت، وی چهارشنبه شب و پس از ضایعه ای مغزی درگذشت و پیکرش روز جمعه در نزدیکی مزار پدرش، مرحوم آیت الله طالقانی در بهشت زهرا، دفن شد.

مراسم ختم مرحوم اعظم طالقانی امروز دوشنبه (۱۳ آبان) ساعت ۱۵ تا ۱۷ در کانون توحید تهران برگزار شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: