به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه مراسم  افتتاح مسکن مددجویان در تولم شهر صومعه سرا  در جمع خبرنگاران افزود:  ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه  مربوط به کمیته امداد، بهزیستی و بخشی از کمبودهایی است  که در صندوق های بازنشستگی وجود دارد.

وی اظهار کرد:  بعد از این رقم؛  بخش  آموزش و پژوهش است که در حد ۷۴ هزار میلیارد تومان است که  این نشان می دهد که نگاه دولت در توزیع  و تسهم منابع مالی عمدتا به سمت امور رفاهی مردم است.

وی اظهار کرد: البته این رقم هم  برای رفاه متناسب با شان مردم ناکافیست اما بیش از این امکان پرداخت نداریم و افزایش و  بزرگی سهم  امور رفاهی در بودجه نشانگر نوع نگاه نظام و دولت به این امر است .

نوبخت گفت: برای سال ۹۹ هم در آخرین مراحل تهیه و تنظیم بودجه هستیم و همانطوری که در قبل از پانزدهم ابان ماه گزارش بودجه شرکت های دولتی را تقدیم مجلس کردیم تا پانزدهم آذر ماه هم بودجه سال آینده را با وجود همه تحریم های ظالمانه و غیر انسانی که از سوی دشمنان ملت در حال اعمال است ، خواهیم داد.

 رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به   برنامه حداقل ۱۵ درصدی افزایش حقوق ها گفت: هر آنچه که امسال برای امور رفاهی و حقوق و  دستمزد کارکنان پرداخت خواهیم کرد ،  سال آینده با وجود همه تحریم ها و استمرار ان ها حداقل ۱۵ درصد  پرداخت به کارکنان دولت، بازنشستگان و همچنین مددجویان و افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، از سوی دولت افزایش خواهد یافت 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: