به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ، سفیر اتریش در این دیدار ضمن اعلام رابطه عمیق بین دو کشور اتریش و ایران ، منطقه ویژه اقتصادی پیام را یکی از پایه های قدرت اقتصادی کشور ایران دانست و افزود: یکی از مزیت های منطقه نزدیکی آن به تهران و بعنوان یک پایگاه لجستیکی برای حوزه اقتصادی کشور ایران محسوب می باشد.

اشتفان شلتس همچنین در بخش دیگر از سخنانش به ارتباط تاریخی دو کشور اشاره کرده و ادامه داد : با این رابطه عمیق تاریخی بین دو کشور ایران و اتریش که قدمت 700 ساله دارد می توان در یک جمله و مختصرا  واژه اعتماد متقابل را روی این رابطه گذاشت.

همچنین سفیر اتریش خاطر نشان کرد ما هم از شرایط به وجود آمده و تحریم ها علیه ایران به شدت ناراحت هستیم ولی هدفمان این است که از فرصت و زمانی که پیش روی است برای رفع هرچه زودتر تحریم ها استفاده کنیم تا شاهد برقراری ارتباط موثر برای حضور شرکت های جدید و بنگاه های اقتصادی کشور اتریش در ایران باشیم.

نادرثناگومطلق مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام نیز در این دیدار ضمن معرفی اجمالی فرآیندها و برنامه های این منطقه گفت یکی از فعالیت های اصلی در این منطقه حضور شرکت های دانش بنیان IT،ICT و صنایع انرژی سبز است که می توانیم در این راستا با کشور اتریش همکاری های خوبی را داشته باشیم .

وی همچنین منطقه ویژه اقتصادی را شاهراه ارتباطی 13 استان کشور دانست و گفت همین موضوع باعث حضور و استقبال چشمگیری از سوی سرمایه گذاران در این منطقه شده است.

در این بازدید اشتفان شلتس سفیر اتریش و هیات همراه از بخش های مختلف منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام  از جمله شرکت مادیران ، ماکوفارما، پت اسکن و ترمینال مسافری و...... دیدن کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: