به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «سید اسماعیل موسوی» عصر دوشنبه در پایان دومین روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی دوره یازدهم‌ مجلس شورای اسلامی در محل ستاد مرکزی انتخابات وزارت کشور اظهار کرد: تا ساعت ۱۸:۳۰ بعد از ظهر آخرین آمار ثبت نام کنندگان یک هزار و ۸۴۴ نفر در مجموع در دو روز گذشته ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۱ درصد از مجموع ثبت‌نام‌ها از میان خانم‌ها و ۸۹ درصد مربوط به آقایان است.

وی افزود : ۳ و سه دهم درصد از مجموع ثبت نام کنندگان دارای تحصیلات حوزوی، ۱۲.۸ در صد تحصیلات دکترا و ۷۶.۸ در صد کارشناسی ارشد و ۷.۱ در صد لیسانس و کمتر از لیسانس دارند. برخی داوطلبان با مدرک کاردانی هم ثبت نام کردند.

 سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد : تعداد دیگری از ثبت‌نام‌ها مراحل ثبت نامشان نهایی نشده و در حال تکمیل فرآیند ثبت‌نام خود هستند. علاوه بر این تعداد دیگری هستند که کارشناسان ستاد انتخابات و ناظرین در حال کنترل مدارک آنها می باشند و پس از تایید نهایی به جمع ثبت نام کنندگان نهایی اضافه می شوند.

وی گفت :فردا (سه شنبه)  از ساعت ۸ صبح ثبت نام داوطلبان در وزارت کشور و فرمانداری‌ها آغاز خواهد شد.

موسوی تصریح کرد: کمترین میزان ثبت‌نام کنندگان در استان کهگیلویه و بویراحمد با تعداد ۹ نفر برای حضور در انتخابات  است.

براساس این گزارش، سخنگوی ستاد انتخابات کشور روز گذشته (یکشنبه) از نهایی شدن ثبت نام ۷۸۹ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور خبر داده و گفته بود: ثبت نام ۱۶۷ نفر هم در حال بررسی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: