به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «دونالد ترامپ» به همراه همسرش ملانیا با هواپیمای ویژه رئیس‌جمهوری آمریکا موسوم به «ایر فورس وان» وارد فرودگاه استنستد شد.

این برای سومین بار در طول دوره ریاست جمهوری ترامپ است که وارد انگلیس می‌شود. او خرداد ماه گذشته به دعوت رسمی ملکه انگلیس و به‌رغم مخالفت گسترده مردم به این کشور سفر کرد.

بر اساس برنامه اعلام شده او و سایر اعضای ناتو فردا (سه شنبه) در مراسم گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس ناتو با حضور ملکه انگلیس در کاخ باکینگهام پالاس شرکت خواهند کرد. در این مراسم پرنس چارلز ولیعهد و همسرش، شماری از اعضای دولت و سیاستمداران برجسته انگلیس شرکت خواهند کرد.

سپس اجلاس اصلی ناتو روز چهارشنبه در هتل گرو در نزدیکی منطقه واتفورد برگزار، که گفته می شود ترامپ قرار است درباره افزایش هزینه‌های دفاعی از سوی کشورهای عضو و تهدیدهای فضای مجازی، سخنانی را ایراد کند.

رئیس جمهوری آمریکا در مدت اقامت دو روزه‌اش علاوه بر شرکت در اجلاس ناتو دیدارهای دوجانبه‌ای را با مقامات انگلیس خواهد داشت و انتظار می‌رود درباره آینده همکاری های تجاری میان دو کشور پس از اجرای برگزیت گفت وگو خواهد کرد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس جمعه گذشته به رئیس جمهوری آمریکا توصیه کرد که در جریان سفرش به این کشور در انتخابات پارلمانی اظهار نظر نکند.

در گفت وگو با شبکه رادیویی ال. ‌بی. سی در این زمینه گفت؛ کاری که ما به عنوان دوستان هم‌پیمان انجام نمی دهیم این است که در کارزارهای انتخاباتی یکدیگر دخالت نمی کنیم.

وی افزود: بهترین کار برای زمانی که شما دوستان و همپیمانان نزدیکی مثل آمریکا و انگلیس دارید این است که هیچ‌کدام در امور انتخابات یکدیگر دخالت نکنند.

ترامپ در جریان سفر خرداد ماه گذشته گفته بود که برای معامله با انگلیس در دوره پسابرگزیت هیچ محدودیتی را - حتی خرید سازمان خدمات درمانی - قائل نیست. اظهاراتی که با بعدا با واکنش انتقادی مقامات انگلیسی مواجه و او مجبور شد در گفت وگو با یک شبکه تلویزیونی انگلیس حرف خود را پس بگیرد.

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر و از مخالفان جدی ترامپ هم زمان با ورود هواپیمای ترامپ در توییتر یادآور شد:‌ سازمان خدمات درمانی برای فروش نیست.

کارکنان سازمان خدمات درمانی و مخالفان ترامپ قرار است روز سه شنبه در اعتراض به سفر ترامپ به لندن تظاهرات کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: