به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا؛ «حسین الله‌کرم»، رئیس کنونی شورای هماهنگی حزب‌الله، در محل ستاد انتخابات وزارت کشور که برای همراهی ثبت‌نام مجید فهمیده (برادر شهید فهمیده) آمده بود،‌ گفت: آمدم تا امروز تودیع‌گر دهه اول انقلاب باشم و آن را تحویل برادر شهید فهمیده بدهم.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری دهه دوم انقلاب اسلامی مختص جوانان است لذا امثال من دیگر نمی‌توانند این کار را دنبال بکنند و به همین دلیل باید کارها را به جوانانی چون فهمیده، سپرد.

الله‌کرم اضافه کرد: ما دهه اول را با جنگ نظامی شروع کردیم و دهه دوم را جوانان با جنگ اقتصادی، شروع خواهند کرد.

وی گفت: در دهه اول افرادی که روی مین رفتند شهید محسوب می‌شدند و دهه دوم افرادی که روی مین بیکاری، فقر و تورم می‌روند نام دیگری پیدا خواهند کرد.

 رئیس کنونی شورای هماهنگی حزب‌الله افزود: من خودم برای حضور در انتخابات ثبت نام نخواهم کرد.

الله‌کرم افزود:‌ دولت آینده باید دولت جوان و حزب‌الله باشد و در راستای اهداف و آرمان‌های گام دوم انقلاب اسلامی گام بردارد.

وی تصریح کرد: پرچم ادامه حرکت انقلاب اسلامی باید در دست افرادی چون برادر شهید فهمیده باشد چرا که حرکت انقلابی، نیرو، توان و جوان انقلابی می‌خواهد تا بتواند کار کند، این در حالی است که شرایط کشورمان نمی‌طلبد که جوان استراحت کند.

رئیس کنونی شورای هماهنگی حزب‌الله درباره شورای ائتلاف انقلاب اسلامی و حرکت وی ذیل این شورا خاطرنشان کرد: هر کسی که کار سیاسی را آغاز می‌کند باید نگاه اصلی‌اش به ائتلاف باشد و از آنجا که فعلا در کشور دو جریان وجود دارد، باید نیم نگاهی به سمت یکی از این دو گروه داشته باشیم.

الله‌کرم گفت: امیدوارم جریان ائتلاف انقلاب اسلامی وزن نیروهای جوان و انقلابی را در نظر بگیرد و اگر این کار را کرد ما حتما پیرو آن خواهیم بود.

او تصریح کرد: وضعیت کشور به ویژه در جنگ اقتصادی برای مقابله با دشمنان، نیازمند برنامه‌های انقلابی است لذا امروز به نظر می‌رسد این حرکت جهادی و انقلابی نمود بهتری، می‌تواند پیدا کند.

رئیس کنونی شورای هماهنگی حزب‌الله گفت:‌ هر گاه ما در هر جنگی اعم از اقتصادی، نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بخواهیم حضور پیدا کنیم نیازمند اقدامی جهادی هستیم.

الله‌کرم با بیان اینکه اعتراضات در کشورمان سازماندهی شده و در چارچوب مشخص دنبال شود تا با منافع ملی و عمومی کشور تضاد پیدا نکند، تصریح کرد: ساختار جمهوری اسلامی 40 ساله بوده که نیازمند ترتیبات مشخص است.

او با اشاره به اعتراضات مردم بعد از گران شدن بنزین گفت: عده‌ای از جمع معترضین سوء استفاده کرده و اغتشاشگر شدند. آنها با آتش زدن بانک‌ها، زیرساخت مخابرات و برنامه‌ریزی برای حمله به زیرساخت‌های نفتی و پتروشیمی‌ها در جنوب کشور بودند.

 رئیس کنونی شورای هماهنگی حزب‌الله گفت:‌ مشخص است عده‌ای در خارج از کشور به دنبال سوء استفاده از گرانی بنزین بوده و برنامه‌ریزی برای اغتشاش داشتند.

الله‌کرم گفت: وقتی مردم معترض فرمایش مقام معظم رهبری در جدا سازی صف‌ خود از اغتشاشگران را شنیدند در کمترین زمان ناامنی و اغتشاشاتی که در کشور به وجود آمده بود مهار شد. اما باید اعتراضات و ضعیت مشخص‌تری پیدا کند تا مردم بتوانند، آن را بیان کرده و مورد سوء استفاده اغتشاشگران قرار نگیرند.

رییس شورای هماهنگی حزب‌الله با تاکید بر اینکه حضور نیروهای ما در انتخابات مجلس نیازمندی دعوت‌ بیشتری از سوی گروه‌های مختلف است، گفت: اگر وارد انتخابات شویم حتماً با جریانات انقلابی همراه خواهیم شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: