به گزارش گرروه خبر خبرگزاری برنا، «انوشیروان محسنی بندپی»، استاندار تهران، در جریان بازدید از محل ثبت نام داوطلبان حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با اشاره به خسارت اغتشاش‌های اخیر اظهار کرد: اگر بانکی آتش گرفته یا خانه فرد عادی دچار خسارت شده است، بررسی می‌شود تا اگر فرد خسارت دیده در جریان اغتشاش‌های اخیر اقدامی نکرده است، خسارت برطرف و رضایتمندی عمومی حاصل شود.

وی ادامه داد: در استان تهران ۲۹ جایگاه پمپ بنزین دچار آتش سوزی شد که تاکنون ۲۰ پمپ بنزین به مدار برگشته است و ۳ مورد روز سه شنبه وارد مدار شد، ضمن اینکه ۶ پمپ بنزین دیگر به زودی وارد چرخه فعالیت می‌شود.

استاندار تهران سپس بیان کرد: همچنین برخی شهرداری‌ها از جمله شهرداری صالحیه و ۱۰ تا ۱۵ درصد ساختمان برخی فرمانداری‌ها دچار خسارت شد، به علاوه ۴۷ فروشگاه زنجیره‌ای دچار آتش سوزی شده یا برخی اقلام فروشگاه به دست اغتشاشگران غارت شده است.

محسنی بندپی با اشاره به آمار بازداشت شدگان گفت: در وهله اول ۲۰۲۱ نفر بازداشت شدند که خیلی از آن‌ها با بازجویی و به دستور محاکم قضایی از آنجا که برای نخستین بار و به صورت احساسی وارد این اغتشاش‌ها شده بودند، آزاد شدند، اما وضع کسانی که نظم و آرامش مردم را دچار مشکل کرده بودند، بررسی می‌شود و بر اساس دستور رئیس قوه قضاییه رسیدگی به دستگیری‌ها با سرعت پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه در این جریان‌ها دو شهید دادیم و زخمی‌های نیروی انتظامی را هم داشتیم، تصریح کرد: تمام تلاش ما عادی سازی فعالیت‌ها است و به شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها دستور داده شده است ساختمان‌ها و منظر عمومی شهر به حالت اولیه برگردد؛ ضمن اینکه در مورد بانک‌ها به بانک مرکزی مکاتبه شد تا زودتر ارائه خدمات فراهم شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: