به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، تلویزیون دولتی ژاپن گزارش کرد نخست وزیر ژاپن همچنین قرار است صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی با حضور کابینه و اعضای شورای امنیت ملی ژاپن، با هدف بررسی موضوع حمله موشکی ایران به پایگاه های آمریکایی، نشستی برگزار کند.

«آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن روز گذشته اعلام کرده بود ماه جاری میلادی و با هدف کاهش تنش‌ها به دنبال ترور سردار سلیمانی در عراق توسط آمریکا، به سه کشور خاورمیانه سفر خواهد کرد.

آبه در نشست مدیران اجرایی حزب حاکم در توکیو گفت بین روزهای ۱۲ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۲ تا ۲۵ دی سال ۱۳۹۸) به سه کشور عربستان سعودی، امارات متحده عربی و عمان سفر خواهد کرد.

او گفت عمیقاً نسبت به وضع خاورمیانه نگران است و اینکه از طریق دیپلماتیک برای برقراری صلح و ثبات در منطقه تلاش خواهد کرد.

«آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن روز دوشنبه نیز ضمن «نگران کننده» خواندن وضع خاورمیانه، از همه طرف‌ها خواست؛ برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها به دیپلماسی روی بیاورند.

او در یک کنفرانس خبری در توکیو بر اهمیت تلاش های دیپلماتیک در پی حمله هوایی ایالات متحده به بغداد که باعث شهادت سردار قاسم سلیمانی در هفته گذشته شد، تأ‌کید کرد.

آبه گفت: ژاپن نقش خود را در خاورمیانه ایفا خواهد کرد زیرا این کشور قصد دارد پرسنل نیروهای دفاع از خود نیروی دریایی ژاپن را برای تأمین امنیت ناوبری کشتی های تجاری به مناطقی غیر از تنگه هرمز اعزام کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: