«داریوش قنبری»، عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری، در خصوص استفاده ابزاری از اعتقادات توسط بخشی از جریان‌ اصول‌گرایی، به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: بخش قابل توجهی از اصول‌گرایان در راستای کسب قدرت بازی کاسب‌کارانه‌ای‌ را راه انداختند و بر همین اساس از ولایت استفاده ابزاری می‌کنند، که این بدترین سوء استفاده ممکن است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: استفاده ابزاری از اعتقادات برای کسب قدرت و موقعیت به هیچ‌وجه با چارچوب فرد معتقد و مومن سازگاری ندارد. لذا بسیاری از افرادی که برچسب اصولگرایی زده‌اند و خود را معتقد به این جریان می‌دانند تنها به اصل کسب قدرت، جایگاه و منافع حاصل از آن اعتقاد کامل دارند.

قنبری تصریح کرد: اینکه برای منافع فردی و گروهی خود از ولایت خرج می‌کنند سمبل عدم اعتقاد و فرصت‌طلبی است. هم اکنون فرصت‌طلبان صاحب قدرت و نفوذ بالا در جریان اصول‌گرا هستند که نه تنها اصلاح طلبان را مورد انواع تهمت‌ها قرار می‌دهند بلکه خودشان را هم قبول ندارند و تا جایی که می‌توانند، تصفیه‌های درون حزبی و درون جریانی انجام می‌دهند.

این عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری در پایان خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه اصول‌گرایان نگاه ماکیاولیستی به قدرت دارند در راستای کسب  قدرت و جایگاه هیچ حد و مرزی برای آنها مطرح نیست و در راه رسیدن به منافعشان به ولایت، آسیب و صدمه می‌زنند چرا که وقتی اصل بر پیش‌بُرد منافع است اعتقادات فدا می‌شوند. لذا به دور از هر گونه انصاف و اعتقادی تهمت می‌زنند و در راه رسیدن به قدرت از اعتقادات استفاده می‌کنند.

خبرنگار: فرشته صائمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: