«افشین علا» شاعر، در پاسخ به این سوال که نسبت به ردصلاحیت خود اعتراض می کند یا خیر، به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: باتوجه به اینکه وصله ناجور به من زده‌اند، تصمیمی برای اعتراض ندارم.

او با بیان اینکه «فقط من را به این صورت ردصلاحیت نکردند» افزود: بسیاری از داوطلبین بر اساس بند 2 ماده 28 قانون اساسی رد صلاحیت شدند، لذا این تصمیم مصداقی نیست و تعداد زیادی از داوطلبین به خاطر اینگونه ردصلاحیت‌ها، گله‌مند هستند.

علا ادامه داد: مسئولین به جای استقبال از افراد با سابقه، با اتهام‌زنی آنها را ردصلاحیت می‌کنند. چنین اتهاماتی باعث دلسردی افراد نسبت به اعتراض می‌شود.

علا خاطرنشان کرد: نزدیکی به اصلاح‌طلبان جرم نیست چرا که آنها از بدنه نظام هستند و بنده همیشه با نیروهای انقلابی و رهبری، تعامل داشتم.

این شاعر در پایان با اشاره به اینکه «اعتراض کردن برایم سخت است» مطرح کرد: اینکه هر فردی با شنیدن دلیل ردصلاحیتم با من تماس می‌گیرد بیشتر باعث می‌شود از اعتراض صرف‌نظر کنم چرا که امثال افرادی شبیه من اصراری برای حضور در این صحنه‌ها نداریم و اگر حضور پیدا می کنیم، صرفا برای رفع مشکلات است.

گفتنی است، «افشین علا»، شاعر، در کانال تلگرامی خود نوشت: خبردار شدم شورای محترم نگهبان به استناد بند 2 ماده 28 به دلیل «عدم التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران» صلاحیت بنده را برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی رد کرده است.

خبرنگار: فرشته صائمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: