به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت، «عبدالرضا هاشم زایی»، عضو فراکسیون امید در مجلس دهم، در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن عرض تسلیت به خانواده شهداء و افرادی که در حوادث چند مدت گذشته جان خود را از دست داده اند، گفت: در زمان جنگ ممکن است سانحه ای مانند اتفاق هواپیمایی اوکراین رخ دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: هم اکنون اعتراض مردم به دلیل اطلاع رسانی دیرهنگام است زیرا برخی از کارشناسان در رسانه ملی حاضر شدند و دروغ به مردم گفته شد.

وی ادامه داد: باید گروه حقیقت یاب به صورت شفاف این موضوع را بررسی کند و نتیجه را به مردم اطلاع دهد تا اعتماد عمومی دچار لطمه نشود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی و یارانش در حمله تروریستی ارتش آمریکا، تصریح کرد: زمانی که در کرمان مسئولیت داشتم، سردار سلیمانی به عنوان یک نماد و قهرمان ملی محسوب می شد.

عضو فراکسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سردار سلیمانی فراجناحی بود، گفت: کاش حوادث اخیر رخ نمی داد و در این شرایط از وحدت ملی برای انتخابات استفاده می کردیم ولی متاسفانه شهادت وی شوک بزرگی را به کشور وارد کرد.

عضو فراکسیون امید در مجلس دهم در بخش دیگری از نطق خود به موضوع انتخابات اشاره و اظهار کرد: مسئله تایید صلاحیت ها و ردصلاحیت های کاندیداهای مجلس یازدهم نیز شوک دیگری محسوب می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در نظام پارلمانی اگر بنا است مجلس در راس امور نباشد، می توان مجلس مشورتی درست کرد و اعضای آن نیز انقلابی باشند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل شرایط سنی امکان ثبت نام برای کاندیداتوری مجلس یازدهم را نداشته است، ادامه داد: یک سوم این مجلس رد صلاحیت شدند و چهل نفر هم ثبت نام نکردند. برخی از نمایندگان دلیل ثبت نام نکردن خود را "کاره‌ای نبودن" عنوان می کنند.

عضو فراکسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: به شورای نگهبان تبریک می گوییم زیرا سخنگوی این شورا در رسانه ملی به عنوان فتح الفتوح عنوان می کند که بیش از 90 نفر مشکل مالی داشته اند! از رهبر انقلاب می خواهم دادگاه صالحه تشکیل شود و آن 90 نفر و سخنگوی شورا را با هم محاکمه کنند.

عضو فراکسیون امید در مجلس دهم با بیان اینکه نباید گرفتاری های مردم را با طرح چنین مسائلی دوچندان کرد، تصریح کرد: بین افرادی که ردصلاحیت شده اند، برادر سه شهید وجود دارد. زمانی که برخی در انگلیس درس می خواندند، این افراد در جبهه خون می دادند، هزینه می کردند.

عضو فراکسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که قانون اساسی را خبرگان تدوین می کردند، در مجلس قدیم افرادی مانند شهید بهشتی و دیگران برای اینکه نظارت بر عهده چه کسانی باشد بحث می کردند. از اعضای شورای نگهبان می خواهم بحث های آن زمان را بخوانند که چرا این نظارت به آنها داده شده است.

عضو فراکسیون امید در مجلس دهم از شورای نگهبان خواست درباره نتایج ردصلاحیت ها تجدیدنظر کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: