به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از سپاه نیوز، «سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی»، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر با بیان اینکه این روزها عطر دل‌انگیز و رایحه‌ دلنشین شهادت سرتاسر فضای میهن اسلامی ایران و جهان اسلام را سرشار کرده است، اظهار داشت: ‌شهادت فرمانده شجاع، بی‌نظیر و تکرارناشدنی جبهه مقاومت اسلامی ،مجاهد خستگی‌ناپذیر، نماد درخشان و ستاره پرفروغ سپهر افتخارات امت اسلام سردار شهید و رشیدمان حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش و همچنین شهادت جمعی از دلدادگان آن شهید والامقام را تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم‌.

وی ‌جان باختن جمعی از دلدادگان آن شهید والامقام در کرمان و شهادت عزیزانمان در حادثه غم‌انگیز سقوط هواپیما در روزهای اخیر را ‌تسلیت گفت و افزود: برای من حضور در این جمع ‌باشکوه، در این محفل بهشتی و میزبانی شهیدان و افتخار میهمانی در محضر آنان افتخار بزرگ و فراموش ناشدنی است‌.

فرمانده کل سپاه از بوشهر به عنوان نماد مشرق مقاومت نام برد و تصریح کرد: این استان محل طلوع خورشید مقاومت و مبارزه علیه استعمار از قرن‌ها قبل است،‌ اینجا زادگاه نبرد و مجاهدت علیه متجاوزان و اشغالگران است. سینه ستبر امت اسلام در مقابل دشمنان، صخره تسخیرناپذیر مقاومت و ثبات قدم ایران بزرگ و اسلامی در مقابل استعمارگران است. در عین حال بوشهر مغرب قدرت‌های استعماری و محل غروب آنان است. این واقعه‌های افتخارانگیز و باشکوه این سرزمین به زیبایی در تاریخ زنده و جاری آن نوشته است.

وی با اشاره به حماسه باشکوه ایستادگی مردمان این سرزمین در مقابل انگلیس اضافه کرد: ‌عالمان بزرگ ‌که روح مقاومت، ثبات قدم و جهاد را بر پیکره این مردم جاری کردند در مقابل استعمار انگلیس با شهادت جاودانه شهید رئیسعلی دلواری که بیرق دار فراموش نشدنی تاریخ مبارزان ملت ایران است ایستادگی کردند.‌‌

سرلشکر سلامی ‌دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی در چند سال گذشته را باز‌احیای ‌نماد و اهتزاز همان پرچم و اثبات همان گفتار دانست و ادامه داد: در این منطقه ‌دست و پای متجاوزان قطع می‌شود و این یک افتخار ماندگار ‌است ؛ اما باز هم می‌توان از شکوه از حماسه‌های بزرگ مردمان این دیار سخن گفت. از نبردهای مستقیم بین فرزندان سپاهی این مردم در سال‌های پایانی جنگ با آمریکای جنایتکار در جایی که آخرین گلوله‌ها را فرزندان شما بر سینه متجاوزان نواختند و داستان یک جنگ مستقیم در پایان دفاع مقدس با آمریکا را با پیروزی یک ملت به نام ایران ثبت کردند که سرداران بزرگش همانند نادر مهدوی و بیژن گرد از پیشتازان و پیشگامان شکستن هیمنه استعمار و استکبار در این سرزمین هستند.

وی با بیان اینکه مردمان بوشهر اهل وعده صادق‌، شریف و باصفا هستند، ابراز داشت: ‌این شهیدان اسناد زنده صدق وعده شما هستند که دوست داشته و دارید در رکاب امامان ما در نبرد با مشرکان، کفار و منافقان می‌بودید. اینها تندیس‌های زنده وفاداری هستند. شهیدان ما حجت‌های خدا روی زمین هستند. گشایش گران راه‌های فتح  و فاتحان قله‌های سعادتند.

وی افزود: شهدا امنیت، عزت، شرف و کرامت ما هستند بدون آنکه دیده شوند و صخره‌های سرسختی هستند که این ملت و استقلال و عظمت آن همه به این صخره‌های مستحکم متکی است .

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهدا ‌از این کشور پاسداری می‌کنند، گفت:  شهدا نگهبانان واقعی کشورند ‌که روح شجاعت، ثبات قدم و ایستادگی در مقابل دشمن را به عنوان یک فرهنگ در جامعه‌ جاری کرده و ‌درس استقامت به همگان دادند ‌و به ما تاکید کردند که می‌توان به اذن خداوند و با تکیه بر نصرت‌های الهی در مقابل هر دشمنی با هر درجه‌ای از هیبت ایستاد، زانو نزد، کرنش نکرد و پیش رفت و قله‌ها را فتح کرد و پرچم‌ها را به اهتزار درآورد و اراده یک ملت را بر ائتلافی از قدرت‌های بزرگ تحمیل کرد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ‌شهیدان ‌در تاریخ گذشته نیستند بلکه حقایقی جاری در بستر زمانند که ناظر، گواه‌ و شاهدند، اظهار داشت:  ‌جمعیتی بی‌انتها در این فضای معنوی که امروز دروازه‌ای به بهشت است جمع شده‌اند تا از فضائل این ملت یعنی شهیدانمان که تجسم‌ ‌اخلاص، فداکاری، شرف، شجاعت، غیرت، مردانگی آموزگار این معانی بلند برای همه بشریت و نسل‌ها بودند تجلیل کنیم، آنها هرگز نمی‌میرند.

وی آثار وجودی شهیدان را همچنان در نصرت‌های الهی این ملت آشکار و محسوس دانست و افزود: تاریخ سختی را پشت سر گذاشته‌ایم و همه جا امدادهای خداوند و نصرت‌های او را بر قلب مؤمنان دیده‌ایم؛ با قلت در مقابل کثرت دشمنان مواجه شده‌ایم و در شرایطی که آنها با شاخص‌های ظاهری بر ما غلبه داشتند اما نتیجه کار پیروزی مؤمنان بوده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن همه عرصه‌ها را به جنگ تبدیل کرده است، گفت:آنان عرصه اقتصادی را به یک نبرد جهانی در مقابل ایران تبدیل کردند تا زمینه از بین بردن اعتماد مردم به این نظام را فراهم کند؛ تلاش کردند حجاب و حیا را از مردم بگیرد و مردم را در مقابل نظام قرار دهند. در عرصه سیاسی هم تلاش کردند ایران اسلامی را منزوی کنند ام ایران به عنوان قطبی مهم ،در معادلات جهان محور ارتباطات سیاسی شده است.

سرلشکر سلامی در ادامه خاطرنشان کرد: دشمن تمام توان خود را به کار برد تا قلب‌ها را بلرزاند و مردم ما را بترساند و تردید ایجاد کند اما مردم ما مستحکم تر و ثابت‌قدم‌تر شدند و در مقابل مشکلات ایستادند و عظمت و شکوه مقاومت استثنایی را در جهان به نمایش گذاشتند.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی توطئه‌های دشمن را خنثی کرد و دشمنان ما در هر جبهه‌ای وارد شدند راه بسته شد به دلیل آنکه خداوند اجازه غلبه کفار بر مسلمانان را نمی‌دهد و زمین صحنه تحقق وعده‌های الهی شده است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه دشمن در صحنه‌های مختلف به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم شکست خورده است، اضافه کرد: دشمن هیچ کاری نتوانست انجام دهد و تاریخ این کشور سرشار از افتخارات و پیروزی‌های بزرگ است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه آثار پوسیدگی آمریکا را به وضوح می‌توان دید، گفت: دشمن تلاش کرد پاسخ شکست‌های سریالی و ناکامی‌های متوالی را در یک نقطه یعنی شهادت سردار سلیمانی جبران کند. او می‌خواست در یک نقطه به همه شکست‌ها پاسخ دهد. ترور این فرمانده بزرگ که مظهر انقلاب بود را اندازه همه شکست‌هایی که خورده بودند می‌دانستند ولی از نظر ما بسیار بالاتر بود.

وی افزود: مردم با تفکرات و نظرات مختلف آمدند و دریایی از امواج خروشان ساختند و هفت میلیون نفر در تهران زیر تابوت سردار سلیمانی را گرفته بود و بر آمریکای جنایت‌کار نفرین می‌کرد و دنبال یک انتقام بزرگ بود.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: هرچند دشمن تهدید کرده بود ۵۲ نقطه را می‌زند، اما مردم استوارتر به دنبال انتقام بودند و تصویر آمریکا که سرشار از ننگ بود با نفرتی بالاتر شکل گرفت و جهان اسلام به انرژی جدیدی برای مقاومت دست یافت.

وی افزود : این خطای بزرگ آمریکایی‌ها بود و همیشه بر اثر خطاهایشان شکست می‌خورند.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: انتقام سخت شکل گرفت و هیمنه آنها شکسته شد. بر طبل جنگ می‌کوبیدند تا از انتقام ملت ایران رهایی یابند ولی با عملیات انتقام همه محاسبات دشمن در هم فرو ریخت و به ملت ایران اعتباری جدید در ارتفاع بلند جهان افزود.

وی تصریح کرد: این انتقام میزانی قابل اعتنا برای ملت ایران بود و بازدارندگی ما را کامل کرد و باز هم هشدار می‌دهیم  اشرار عالم از شرارت دست بردارند و رژیم‌های مرتجع مراقب باشند و اشتباه آمریکا را تکرار نکنند.

سرلشکر سلامی در پایان با بیان اینکه برای ساختن کشور عجله داریم، گفت: در هیچ عرصه‌ای نگران نیستیم و از فراز اراده دشمنان عبور کرده‌ایم و آنها را پشت سر گذاشته‌ایم. ایمن و امن و در حال پیشرفت هستیم و مستقل و عزیز و سربلند و سرافراز هستیم. این امت و ملت به پیش می‌روند و دشمنان فرسوده و پوسیده و نگران هستند و سیلابی در جهان اسلام شروع شده است که در آینده نه چندان دور آنها را با خود خواهد برد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: