«حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رئیس جمهور، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا درباره «عملکرد شورای نگهبان در تائید صلاحیت کاندیدای مجلس یازدهم» گفت: انتخابات سه رکن دارد. مردم رکن اصلی آن هستند، رکن دوم دولت و رکن آخر شورای نگهبان که ناظر بر انتخابات است. دولت مجری بی طرف در انتخابات محسوب می‌شود و تاکیدش بر انتخابات باشکوه است، انتخاباتی که از همه جناح‌های سیاسی مشارکت حداکثری داشته باشند.

او ادامه داد: ناظر انتخابات شورای نگهبان است که بر همه مراحل انتخابات نظارت می‌کند و بخشی از نظارت شورای نگهبان مربوط به بررسی صلاحیت‌ها است. تعداد 16هزار نفر در انتخابات ثبت نام کردند. رسیدگی به صلاحیت این تعداد در مدت کوتاه، قطعا عاری از اشتباه و خطا نیست اما توصیه داریم هر شخصی که احساس می‌کند در حقش کوتاهی صورت گرفته و احراز صلاحیت نشده و خود را مستحق رد صلاحیت نمی‌داند از مکانیسم‌های قانونی، استفاده کند.

امیری مطرح کرد: طبق گفته دبیر شورای نگهبان اسامی اعلام شده در تائید و رد صلاحیت‌ها، نهایی نیست و بر اساس جدول قانونی زمان‌بندی وارد مرحله رسیدگی به اعتراضات شده است. اگر اشتباه و خطایی در رسیدگی‌ها رخ داده باشد شورای نگهبان باید جبران کند. دولت برای حضور همه جریان‌ها در انتخابات از ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند.

او در مورد بیانیه شورای نگهبان گفت: در شرایطی هستیم که نیاز به وحدت و انسجام داریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: