«غلامرضا ظریفیان»، یک فعال سیاسی اصلح طلب، در واکنش گفته برخی اصولگرایان مبنی بر تائید صلاحیت 130 اصلاح‌طلب در تهران، به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: این صحبت درست نیست چرا که تاکنون تنها 14 نفر از نماینده‌های مجلس و 13 نفر از سایر اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شدند که البته عموم آنها از رده‌های اول و دوم اصلاحات نیستند.

این فعال سیاسی اصلاح‌‍طلب در خصوص قطع سخنان رئیس جمهور در مورد انتخابات از طرف صدا و سیما افزود: در حال حاضر دو جریان نسبت به انتخابات ابراز نگرانی می‌کنند، یک عده کسانی هستند که در دولت حضور دارند ار رئیس جمهور تا سایر دلسوزان کشور که در دستگاه‌های اجرایی هستند، عده دوم جامعه مدنی است که اعلام می‌کند، برای اداره کشور باید همه جریان‌های فعال در مناسبات کشور و مخصوصا مجلس حضور داشته باشند.

ظریفیان در ادامه تصریح کرد: وقتی جریانی براساس سابقه تاریخی نشان می‌دهد که نه تنها برنامه بهتری دارد بلکه از سرمایه اجتماعی بیشتری در جامعه برخوردار است و نسبت به نظام و مردم تعلق خاطر بیشتری دارد، حذف می‌شود قطعاً به منافع ملی و حضور حداکثری مردم آسیب وارد می‌شود.

معاون وزیر علوم در دولت اصلاحات در رابطه با برخوردهای سلیقه‌ای نسبت به سخنان رئیس جمهور اظهار کرد: اینکه به دولتمردان هم فرصت نقد نمی‌دهند، نشان از آن دارد که فضای خوبی در برخورد با حل این مسائل وجود ندارد.

ظریفیان با تاکید بر اینکه «در قضیه ردصلاحیت‌ها حتی جریان اصولگرای شناسنامه‌دار و تابلودار هم در این قضایا آسیب دید» خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده نمی‌شود یک جریان و سلیقه خاص کشوری را با این همه تنوع اداره کرد؛ در واقع اصلاح‌طلبان حتی از حقوق اصولگرایان معتدل و با هویت دفاع می‌کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیا اینکه «از بخش عمده جریان اصولگرا حمایت ویژه می‌شود» اظهار کرد: به نظر می‌رسد فضا برای افرادی نظیر مطهری که در مجموع متعلق به پایگاه اصولگراست و یا افرادی مانند لاریجانی که متعلق به جریان اصولگراست، به گونه‌ای تنگ می‌شود که حتی این افراد هم اعلام می‌کنند دیگر شرکت نمی‌کنند. بنابراین محرومیت جامعه از جریانات با هویت اصلاح‌طلب و اصولگرا، یک خسارت ملی است. 

ظریفیان در رابطه با ائتلاف اصلاح‌طلبان با اصولگرایان عنوان کرد: با توجه به اینکه در عالم سیاست هیچ‌ چیز غیرممکن نیست اما در حال حاضر بحث ائتلاف هم مطرح نیست. وقتی در برخی از شهرستان‌ها و استان‌ها حتی یک نفر هم از جریان اصلاح‌طلبی حضور ندارد، مسئله ائتلاف خیلی موضوعیت ندارد.

خبرنگار: فرشته صائمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: