به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، یوناتن بت‌کلیا روز دوشنبه در پیامی به حضرت‌ آیت‌الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی اظهار داشت: تاریخ ایران مملو از مردانگی و پایمردی ملتی است که به سرنوشت خود علاقمند است.  مردم ایران هرگز از مشکلاتی که در راه حیات ملی آنان بوده، باکی نداشته و با درایت تمام با آنها به مبارزه برخاسته و همیشه به اعتقادات و سنن مذهبی و ملی خود وفادار بوده‌اند و با همین تفکر، مبادرت به قیامی تاریخی کرده و انقلاب اسلامی ایران را به وجود آوردند که باعث حیرت جهانیان شد.

وی افزود: کشوری که تا دیروز فقط به خاطر قدمت تاریخی آن مورد توجه بوده، در حال حاضر در صف کشورهای مترقی دنیا قرار گرفته و با رهبری آن مقام معظم روز به روز بر عظمت آن افزوده می‌شود.

نماینده آشوریان در مجلس عنوان داشت: همه ما ایرانیان فارس، ترک، کرد، لر، آشوری و ارمنی، کلیمی و زرتشتی ایمان داریم که درخشش جلال و شکوه ملی ما اینک از هیچ دوره تاریخی گذشته کمتر نیست بلکه با توجه به مشکلاتی که در حال حاضر دامنگیر انسان‌ها و ملل جهان است، عظمت کشور ما از حدود و مرزهای خود پا فراتر نهاده است.

بت‌کلیا خاطرنشان کرد: ملت ایران یک‌دل و یک‌صدا همراه مسئولین خود بوده و آشوری‌ها نیز که از ابتدای تاریخ ایران در این کشور زیسته‌اند و به هر گوشه و هر ذره خاک آن بستگی و پیوند دارند خود را تافته جدا بافته‌ای ندانسته و همواره در کنار آحاد جامعه در هر سنگری آماده و هوشیار بوده‌اند.

وی یادآور شد: اجداد ما در طول تاریخ کهن ایران پیوسته از دلیرترین مرزداران و مدافعان استقلال این کشور بودند. استخوان‌های خسته و فرسوده آنان نیز جزو عناصر سازنده زیربنای محکم ایران امروز است و خون پاک آنان نهال آزادی کشور ما را آبیاری کرده است. از این رو ما نیز خود را در جشن فجر انقلاب، سهیم می‌دانیم و با گرامیداشت خون شهدایمان یاد و خاطره آن رادمردان را همواره زنده نگه می‌داریم.

نماینده آشوریان در مجلس تصریح کرد: آشوری‌ها ضمن تبریک سالگشت پیروزی انقلاب به آن مقام معظم و دولتمردان و ملت، آرزو دارند که یزدان پاک این کشور و ملت نجیب ایران را از گزند بدی‌ها محفوظ بدارد و ملت را در راه ترقی و پیشرفت مدام یار و یاور باشد. تهنیت جامعه آشوری را بپذیرید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: