به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «بابک دین پرست» روز دوشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی البرز افزود: از مجموع این ۸۷ هزار پروژه عمرانی در کشور ۷۱ هزار پروژه مربوط به استان ها بوده که سهم  البرز ۱۰ پروژه است.

وی ادامه داد: اکنون تفاهم نامه های خوبی  برای اجرای طرح ها و پروژه ها با بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی و اتاق تعاون منعقد شده و امروز تمام ظرفیت ها دراختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.

دین پرست گفت:  در بخش توسعه شهرک های گلخانه ای بین وزارت کشور وزارت جهاد کشاورزی تفاهم نامه منعقد شده است.

وی در خصوص لزوم اجرای شعاع ۱۲۰ کیلومتری صنایع  بیان داشت :  در این زمینه  بازدیدهایی  از استان های مختلف از جمله قم ، قزوین ، البرز و مرکزی انجام  شده و اطلاعات لازم دراختیار معاون اول رییس جمهوری قرار گرفته است.

دین پرست خاطرنشان کرد: موضوع شعاع  ۱۲۰ کیلومتری صنایع ازسوی رییس جمهوری بررسی شده و در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی پیگیری می شود.

معاون اقتصادی وزیر کشور گفت:  موضوع  احیای  واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل کشور باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و حفظ بنگاه های اقتصادی ضروری است.

وی اظهارداشت: فرمانداران استان البرز باید گزارش کاری از وضعیت احیای واحدهای صنعتی  حوزه کاری خودرا  ارایه دهند و این مهم هرچه بیشتر در اولویت کار قرار گیرد.

 دین پرست ادامه داد: میزان فعال بودن واحدها با توجه به نقش موثری که در اشتغالزایی دارند به دقت احصا شود.

 دراستان البرز به تفکیک شهرستان ها واحدهای مشکل دار شناسایی و با توجه به وجود ظرفیت های قابل توجه اقتصادی گام های موثرتری در کاهش نرخ بیکاری این استان برداشته شود.

معاون اقتصادی وزیر کشور اظهارداشت:  نرخ بالای مشارکت استان البرز حاکی از بازار کار فعال است که رتبه های برتر این استان در رونق تولید و کسب و کار خود موید این امر می باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: