به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: امروز ۲۲ بهمن ۹۸، درچهل و یکمین سالگرد انقلاب، شاهد حضور پرشور مردم در دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی بودم.

او افزود: علیرغم تمامی مشکلات و سختی های اقتصادی و آسیب خوردن رفاه قشر عظیمی از مردم، همچنان شاهد حضور پرقدرت عمدتاً همین بخش از مردم در دفاع از انقلاب هستیم.

به گفته همتی، آمریکا و متحدینش، علیرغم تحمیل فشارهای مضاعف اقتصادی، به یمن مقاومت و ایستادگی مردم،  نتوانستند به اهداف خود دست پیدا کنند. 

رئیس کل بانک مرکزی خاطر نشان کرد: به عنوان یکی از مسؤلین اقتصادی، قبول دارم که با وجود تلاش و فعالیت مداومی که داریم، به علت سنگینی فشار تحریم های ظالمانه و نیز ساختار نامناسب اقتصاد و برخی ناهماهنگی های داخلی، خصوصاً زیاده خواهی و رانت جویی گروهی از افراد جامعه که منافع خود را در ملتهب نگه داشتن بازارها می بینند، آنگونه که باید و شاید، نتوانسته ایم درشأن ملت بزرگ ایران نتیجه بگیریم. 

همتی تاکید کرد: با اینکه عده ای تلاش می کنند تا شرایط اقتصادی کشور را وخیم و آینده سخت تری را ترسیم کنند اما با تدابیر اتخاذ شده بر اساس داده های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شاخص های مهم اقتصاد کلان از قبیل رشد بخش غیرنفتی، تورم و سایر متغیرها همگی خبر از ثبات نسبی و روند بهبود تدریجی اوضاع وخروج اقتصاد از رکود دارند و این درمقایسه با آنچه دشمنان دنبال آن بودند و تصور آن را داشتند فوق العاده است.

او نوشت: قطعاً تداوم حضور و پایداری مردم، پشتیبانی مهم و  قوت قلبی است برای تلاش مضاعف مسؤلین.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: