«عبدالله ناصری»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره دلایل اختلافات درونی اصولگرایان در ارائه لیست واحد انتخاباتی به خبرنگار برنا گفت: اصولگرایان سال‌هاست یک لیدر بزرگ در وسط میدان ندارند، علاوه بر اینکه اختلافاتشان خیلی جدی است. جریانی که احمدی‌نژاد و جبهه پایداری آن را نمایندگی می‌کند هیچ وقت با جریانی که در آن قالیباف یا لاریجانی باشند، کنار نمی‌آید. 

جوانان اصولگرا که در لیست نیستند انصراف نمی‌دهند

این تحلیلگر مسائل سیاسی درباره جوانان اصولگرا، اظهار کرد: در این دوره بر خلاف دوران قبل جوانان تندرو اصولگرا را برای نامزدی تشویق کرده‌اند و الان که در لیست قرار نگرفته‌اند، انصراف نمی‌دهند و ساز مخالف می‌زنند. اینها جوانانی هستند که از طریق رسانه‌های تندرو یا صدا و سیما بعد سال‌ها به اصطلاح سلبریتی شده‌اند و چون یک توهم ارزیابی از توانمندی خودشان دارند، طبیعتا میدان را خالی نمی‌کنند.

مجید حسینی با حمایت قالیباف سلبریتی شد و حالا از او انتقاد می‌کند

او افزود: مثلا مجید حسینی با حمایت قالیباف سلبریتی شد و در تلویزیون برنامه اجرا کرد ولی امروز به قالیباف نامه می‌نویسد و خیلی رو انتقاد می‌کند. طبیعتا این به هم ریختگی‌های متنوع به نظر من فضا را برای اصولگرایان یکدست نمی‌کند.

کانون‌های اصلی قدرت از چنددستگی میان اصولگرایان استقبال می‌کنند

ناصری توضیح داد: کانون‌های اصلی قدرت مایل هستند که این اختلاف و چنددستگی بین اصولگرایان باشد که باتوجه به حذف اصلاح‌طلبان، بتوانند یک نمایش رقابتی را توجیه کنند، برای هسته‌های سخت قدرت فرقی نمی‌کند آقاتهرانی در مجلس باشد و یا قالیباف.

بخشی از اصولگرایان به این نتیجه رسیده اند که مجلس نقشی در تحولات بنیادین کشور ندارد

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره میزان استقبال مردم از دو جریان اصولگرایی بیان کرد: به دلیل حوادث دو سال اخیر، بحران‌های مالی و معیشتی، ناکارامدی کل مدیریت کشور من حتی معتقدم برای بخشی از اصولگرایان هم که شرکت در انتخابات را یک فریضه شرعی می‌دانند، دیگر فرقی نمی‌کند کدام جریان اصولگرایی بر سر کار بیاید و حتی بخشی از اصولگرایان جامعه مدنی هم به این جمع‌بندی رسیده‌اند که عملا مجلس، نقشی در تحولات بنیادین کشور ندارد.

نیمی از صندلی‌های مجلس را احمدی‌نژادی‌ها تسخیر می‌کنند

عبدالله ناصری در پیش‌بینی ترکیب مجلس یازدهم گفت: اگر احمدی‌نژاد و جریان نزدیک به او در این ده روز فعال شود، احتمالا نیمی از صندلی‌های اصولگرایان متعلق به احمدی‌نژادی‌ها خواهد بود. حدود ۲۵۰ صندلی متعلق به اصولگرایان خواهد بود و قریب به نیمی از این ۲۵۰ صندلی را جریان احمدی‌نژاد تسخیر خواهد کرد و نیمی دیگر متعلق به جریان اصولگرای سنتی است که بیشتر با هسته‌های اصلی قدرت کار می‌کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: