به گزارش گروه سیاسی برنا، مراسم جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان با روز 22 بهمن در محل هتل الکساندر پالاس اسکوپیه با حضور نمایندگان ویژه رییس جمهور و وزیرخارجه مقدونیه، مدیران کل سیاسی منطقه ای، فرهنگی و دیپلماسی عمومی، اقتصادی و حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه مقدونیه، جمعی از سفرا و دیپلمات های کشورهای خارجی و به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسکوپیه برگزار شد.

فرستادگان رئیس جمهور و وزیر امور خارجه مقدونیه شمالی ضمن حضور در مراسم جشن روز ملی کشورمان، پیام های کتبی تبریک رئیس جمهور و وزیر خارجه کشورشان خطاب به دکتر روحانی رئیس جمهور و دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ارائه کردند. در این پیام ها ضمن تبریک روز ملی جمهوری اسلامی ایران و آرزوی موفقیت برای مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران، نسبت به گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و اسکوپیه ابراز امیدواری شده است.

در این مراسم همچنین علاوه بر نمایندگانی از برخی از وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی و خصوصی مقدونیه، جمعی از شخصیت ها و فعالان علمی و فرهنگی شامل استادان و روسای دانشگاه ها، رییس سینماتک اسکوپیه، رییس موزه تاریخ مقاومت، فعالان اقتصادی، رئیس کتابخانه ملی و علاقمندان به ایران و زبان آموزان فارسی و ایرانیان مقیم نیز حضور داشتند.

همچنین همزمان با این مراسم، منتخبی از آثار خوشنویسی با عنوان "الله"، اثر استاد انجمن خوشنویسی ایران جناب آقای محمدرضا افشاری که طی روزهای آتی نیز دو نمایشگاه در مقدونیه برگزار خواهندکرد، با حضور هنرمند مذکور در این مراسم افتتاح و معرض دید مهمانان قرار گرفت."

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: