«حسین رضازاده» عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در رابطه با "وعده های انتخاباتی نمایندگان" گفت: قرار است اعتماد مردم را جلب کنیم، اعتماد مردم را نباید با مسایل واهی جلب کرد. با وعده‌های انتخاباتی پوچ نباید از مردم کلاهبرداری شود و اعتماد مردم را به سرقت برد. کاندیدا ها انچه را که واقعیت است، وعده دهند. نمایندگان با توجه به شرایط و مشکلاتی که کشور با آن دست و پنجه نرم می کند، وعده انتخابتی خود را مطرح کنند.

او در رابطه با "رعایت اخلاق در تبلیغات انتخاباتی" ادامه داد: متاسفانه در جامعه مقداری اخلاق آسیب دیده است. در فضای مجازی و در فضای واقعی و هم چنین در رفتارهای انتخاباتی، اخلاق رعایت نمی شود. با مقداری توجه به مسایل حقوقی و شرعی، متوجه می‌شویم، مطلبی را که در رابطه با افراد بکار می گیریم، نباید جنبه توهینی داشته باشد و یا مطالبی که به عنوان تبلیغات مطرح می شود، نباید جنبه اغفال و فریب مردم را داشته باشد اما متاسفانه شاهد این رفتارها هستیم و رفتارهایی که جرم تلقی می شود.

رضا زاده گفت:  توصیه می شود نمایندگان قبل از اینکه برنامه های خود را به مردم ارایه دهند، اخلاق و منش انسانی و ایرانی خود را به نمایش بگذارند. باید فرهنگ سازی شود تا شاهد بداخلاقی و بی اخلاقی ها، نباشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: