«سیده فاطمه ذوالقدر»، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و عضو فراکسیون امید در مجلس، درباره ابتذال در تبلیغات انتخاباتی برخی از کاندیداها به خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: انتخابات فرصتی است برای کاندیداها تا عملکرد، برنامه‌ها و فعالیت‌هایشان را نشان مردم دهند. نمی‌دانم برخی چطور فکر می‌کنند که تبلیغات مبتذل انجام می‌دهند اما کاندیدا، باید برنامه‌هایش را ارائه دهد و اگر محورها و اولویت‌هایی برای چهار سال دارد، بیان کند. کاندیداها باید در یک فضای سالم و بدون اینکه رقیب را تخریب کنند برنامه‌های خودشان را ارائه دهند، مسائل اخلاقی و فرهنگی باید در تبلیغات رعایت شود.

این عضو فراکسیون امید برخی از تبلیغات را شایسته انتخابات ندانست و اظهار کرد: زیبنده‌ کاندیداهاست که مسائل اخلاقی و فرهنگی را رعایت کنند. مردم حساس هستند و برخی از مسائل بازتاب منفی دارد. مردم از کاندیداها انتظار دارند که برای مشکلات اقتصادی، کاهش فقر و..‌ برنامه ارائه دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره ایجاد شور و شوق انتخاباتی در ایام باقیمانده، بیان کرد: احزاب باید فعالیت کنند، مردم، اقوام و اصناف باید در صحنه حاضر شوند و از کاندیداهایشان حمایت کنند، این باعث می‌شود شور و نشاطی به وجود بیاید. قران کریم می‌فرماید: إِنَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ، یعنی خداوند چیزی را تغییر نمی‌دهد مگر اینکه ما خودمان بخواهیم چیزی را تغییر دهیم، تغییر از خود مردم شروع می‌شود. رای دادن نوعی تغییر است و اگر افراد اصلح انتخاب نشوند، راه برای افراد ناشناخته باز می‌شود.

او در پایان افزود: بهتر است از طریق بررسی، شناخت و عملکرد افراد کاندیدای اصلح را انتخاب کنیم. شرکت در انتخابات تعیین سرنوشت کشور است، در کشوری زندگی می‌کنیم که مجلس، یکی از قوا و ارکان نظام آن است، بسیار اهمیت دارد که احساس وظیفه کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: