به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، در اطلاعیه شامگاه جمعه شورای نگهبان آمده است: حمد و سپاس خدای متعال را که بار دیگر الطاف و عنایات خود را شامل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرد و مردم فهیم و آگاه با حضور در پای صندوق‌های اخذ رای امید واهی دشمنان ملت بزرگ ایران را مبدل به یأس کرده و ثابت کردند که علاوه بر حضور در عرصه‌های اجتماعی و انتخابات، همواره پشتیبان ولایت و گوش به فرمان رهبر خود هستند.

این اطلاعیه افزود: بدینوسیله ضمن تشکر از آحاد مردم شریف ایران اسلامی و کلیه هیات‌های نظارت و اجرایی سراسر کشور به اطلاع می رساند در اجرای تبصره ۱ ماده ۴۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۶۹ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری چنانچه کسانی از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشد می‌توانند ظرف مدت هفت روز از تاریخ اخذ رای شکایت مستند خود را به هیأت‌های نظارت استان‌ها و شهرستان‌های مراکز حوزه انتخابیه و با دبیرخانه شورای نگهبان به نشانی تهران، خیابان امام خمینی، روبه روی دانشکده افسری امام علی، خیابان فلسطین جلویی، دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم کنند.

در این اطلاعیه آمده است: به استناد تبصره ۲ ماده ۶۸ شکایاتی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی یا شاکیان، شامل نام، نام خانوادگی، شماره ملی، نام پدر، شغل، نشانی منزل، شماره تلفن و اصل امضای شاکی را داشته باشد.

این اطلاعیه افزود: همچنین مستند به تبصره ۳ ماده ۶۸ در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک کسی را متهم کند و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد. قابل تعقیب و پیگیری است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: