به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا امیر سرتیپ سعید شعبانیان صبح امروز چهارشنبه با حضور در صنایع وابسته وزارت دفاع از خطوط تولید مواد ضد عفونی و ماسک‌های بهداشتی بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید اظهار داشت: در پی دستور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع برای کمک به مهار ویروس کرونا و کمک به هموطنان عزیز، صنایع مختلف وزارت دفاع بلافاصله نسبت به تولید انبوه مواد ضد عفونی کننده که مورد نیاز شدید امروز جامعه است، فعالیت خود را آغاز کردند که خوشبختانه با تلاش شبانه روزی همکاران ما در صنعت دفاعی،  روزانه ۲۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده تولید و در اختیار هموطنان قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگ کننده همچنین در بازدید از خط تولیدی ماسک های فیلتردار گفت: این ماسک ها  بر اساس شاخص استانداردها با بهترین کیفیت لازم  طراحی و تولید شده است که در پی دستور وزیر دفاع همکاران ما در صنعت دفاعی از سرریز فناوری های دفاعی  نهایت استفاده و بهره را برده و قادرند بیش از۱۰۰ هزارماسک را طی یک هفته تولید و در اختیار مردم قرار دهند.  

شعبانیان ماسک‌های تولیدی را در دو نوع N۹۵ و۷۵۰ عنوان کرد و اظهار داشت: این ماسک‌ها با توجه به اجزای تشکیل دهنده و بهبودهای صورت گرفته، قابلیت استفاده توسط کادر درمانی اعم از پزشکان، بیماران و به طور کلی تمامی افرادی که در معرض آلودگی های شدید ویروسی قرار دارند را داراست.

وی در توضیح ساختار  ماسک N۹۵ افزود: این ماسک ساختار ۶لایه دارد و از ۲لایه پارچه با تکمیل خاص و لایه های داخلی با خواص کربن فعال و لایه ی جاذب ذرات میکرونی تشکیل شده است.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع در تشریح ماسک مدل ۷۵۰ افزود: این ماسک به منظور استفاده عموم مردم طراحی و تولید شده است که قابلیت جذب گازهای سمی، جذب میکرو ارگانیسم، جذب ذرات معلق  آئروسل، جذب ویروس ها و قابلیت شستشوی چند باره با آب و بدون محدویت زمانی از ویژگی‌های آن است.

امیر سرتیپ شعبانیان جذب ذرات کربن فعال، قابلیت فیلتراسیون انواع گازهای سمی و ... را از ویژگی‌های برجسته ماسک‌های  تولید شده عنوان کرد و گفت: این دو خطوط  تولید قابلیت افزایش ظرفیت تولید در صورت نیاز جامعه و مجموعه‌های  بهداشتی و درمانی را دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: