«احمد حکیمی‌پور»، دبیرکل حزب اراده ملت و فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره مشارکت پائین مردم در انتخابات مجلس یازدهم و رای نیاوردن لیست اصلاح‌طلبان به خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: دلایل عدم اقبال مردم و استقبال کم مردم باید ارزیابی شود. وضعیت طوری بود که اصلاح‌طلبان شرایط ارائه لیست در تهران را نداشتند اما احزابی که کاندیدا داشتند مخیر بودند و این کار را انجام دادند. در استان‌ها هم تصمیم با خود اصلاح‌طلبان بود که لیست بدهند یا نه. 

دبیرکل حزب اراده ملت با تاکید بر اینکه مشارکت پائین به معنای پیروزی اصولگرایان است، اظهار کرد: جریان اصولگرا آرا ثابتی دارد، وقتی مردم حضور دارند با آرا ثابت خود موفق نمی‌شوند و وقتی استقبال کم باشد با آن رای، نتیجه می‌گیرند.

او خاطرنشان کرد: اگر به آمار آرا نگاه کنیم متوجه می‌شویم که میزان رای اصولگرایان تغییری نکرده است.

حکیمی‌پور با بیان اینکه خیلی از مسائل در عدم اقبال مردم موثر بوده و این موارد باید بررسی شود، عنوان کرد: در حال حاضر بحث اصلاح‌طلب و اصولگرا مطرح نیست بلکه مردم از کارامدی سیستم برای اداره امور کشور، ناراضی هستند و همچنین فضای بی‌اعتمادی بر جامعه حکمفرماست و به نوعی دچار بحران بی‌اعتمادی هستیم. به جای اینکه کمک شود که این سطح از بی‌اعتمادی کاهش یابد، برخی از اوقات به آن دامن زده می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: