به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای با تاکید بر اهمیت حفظ و اجرای برجام که همه شرکت کنندگان در نشست وین بر آن تاکید کردند، نوشت: پایبندی همه کشورهای باقی مانده در برجام شرط اصلی حفظ آن است.

در این بیانیه که به شرکت سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اختصاص داشت،خاطرنشان شده است: این نشست ازجمله نشست های برنامه ریزی شده و منظم بود که در آن شرایط اجرای برجام در همه موضوعات با محوریت ایجاد شرایط برای کاهش تنش ها و رفع چالش ها و بازگشت روند اجرای آن به مسیر عادی و چارچوب توافق شده، مرور و بررسی شد. 

در بیانیه اضافه شده است: چنین امکانی برای برجام وجود دارد و شرط اصلی، پایبندی اصولی همه کشورهای باقی مانده در برجام به اجرای توافق ها و تمرکز بر جستجوی موثر راه حل هایی است که از تشدید تنش جلوگیری کند و اجرای وظایفی را که برجام برای آن عقد شده و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت صادر شده است را تضمین کند. 

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد: طرف روسی از چنین روحیه ای در مورد برجام حمایت کرد. 

پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی ایران و گروه ۱+۴ و نماینده اتحادیه اروپا، روز چهارشنبه در وین پایتخت اتریش برگزار شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: