به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «بهرام قاسمی» روز دوشنبه در پیامی که در حساب توییتر سفارت جمهوری اسلامی در فرانسه منتشر شد، نوشت:‌ در بحبوحه مبارزه مردم ایران با کرونا که صرفا با اتکا به توان و داشته های ملی صورت می پذیرد، برخی بجای درک موقعیت ومساعدت به ایرانیان، در تبعیت از فشارهای حداکثری آمریکا خواسته یا ناخواسته به بهانه های واهی به این فشارها می افزایند.

وی افزود: ‌شرمسار تاریخ نشویم!

قاسمی توضیح بیشتری درباره منظورش از «برخی»  که از فشارهای حداکثری آمریکا علیه ایران تبعیت می‌کنند ارائه نداد. با این حال به نظر می‌رسد که اظهارنظر او با تصمیم اخیر اروپا درباره محدودیت پروازهای خطوط هواپیمایی ایران ایر به این قاره بی ارتباط نباشد. 

ایران ایر دیروز (یکشنبه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: به آگاهی مسافرین گرامی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به مقاصد اروپایی میرساند با توجه به محدودیت هایی که به دلایل نامعلوم از طرف  اروپا بر پروازهای "هما" اعمال گردیده، تمامی پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مقاصد اروپایی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.

این تصمیم یک هفته پس از آن اتخاذ شد که محموله کمک‌های بهداشتی سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و المان با پرواز ایران ایر از پاریس به تهران ارسال شد. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: