به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، مدیرکل سازمان های بین المللی وزارت امور خارجه یونان با تحسین اقدامات دولت ایران در مقابله با ویروس کرونا گفت: ما خواستار حفظ توافقنامه برجام و پیامدهای مثبت ناشی از آن، از جمله لغو تحریمهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران هستیم.

مدیرکل سازمان بین المللی وزارت امورخارجه یونان در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور همچنین با اشاره به تلاش پزشکان ایرانی برای مقابله با ویروس کرونا، اقدامات ایران را در این زمینه تحسین کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن اعلام کرد: در این دیدار  "احمد نادری" سفیر جمهوری اسلامی ایران در آتن، در محل وزارت امور خارجه یونان با "آندراس پاپاداکیس" مدیرکل سازمانهای بین المللی وزارت امورخارجه یونان دیدار و گفت وگو کرد.

وی ضمن تشریح آخرین تحولات مربوط به کرونا در ایران، تحریمهای یکجانبه و غیرقانونی آمریکا را مانع  بسیار مهمی در مسیر دسترسی مردم و دولت ایران به امکانات و تجهیزات بهداشتی جهت مبارزه با کرونا دانست و این تحریمها را جنایت علیه بشریت و تهدید بهداشت بین المللی دانست.

سفیر ایران در آتن خواستار محکومیت تحریمهای ظالمانه آمریکا از سوی همه کشورهای جهان از جمله مقامات یونانی شد. 

پاپاداکیس در ادامه با اشاره به گسترش ویروس کرونا در تعداد زیادی از کشورهای جهان، افزود: گسترش ویروس کرونا یک معضل جهانی  است و مقابله با این پدیده نیازمند همکاری های بین المللی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: