«حسین کمالی»، دبیر کل حزب اسلامی کار، در رابطه با نتیجه انتخابات مجلس یازدهم به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: مجلس یازدهم از قبل تعیین تکلیف شده بود و بنا نبود کسی از ما وارد مجلس شود. همه چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب رد صلاحیت شده بودند و 158 حوزه انتخابیه هم، پیشاپیش همه اصلاح‌طلبان را کنار گذاشته بودند و هیچ کاندیدایی هم نداشتیم. بنابراین تکلیف این مجلس از قبل تعیین شده بود.

او افزود: تعداد چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب در مجلس یازدهم به اندازه انگشتان دست هم نیست چراکه به نام اصلاح‌طلب کسی نیامده است و فقط پزشکیان با نام این جناح، وارد مجلس شده است.

کمالی در خصوص محور ارائه لیست اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم اظهار کرد: این جریان اصلا لیستی نداشت، افراد اصلاح‌طلب حذف شده بودند و افراد ناشناخته‌ای را در این لیست قرار دادند. با توجه به ساز و کار پیش آمده و جنگ روانی که از قبل توسط صدا و سیما راه افتاده بود، همه چیز یک سویه بود و نتیجه‌ای غیر از این را نمی‌شد، تصور کرد.

دبیرکل حزب اسلامی کار خاطرنشان کرد: در واقع احزاب و گروه‌های سیاسی اصل را بر این قرار داده بودند که حضورشان در صحنه سیاسی با انتخابات معنا پیدا می‌کند، لذا سعی کردند در این مسابقه نابرابر و غیر واقعی حضور پیدا کنند. بسیاری از صاحب نظران و کارشناسان به کسانی که در ائتلاف برخی از احزاب شرکت کرده بودند، توصیه می‌کردند شرکت نکنند، منتهی این جناح به دلیل اینکه تعدادی کاندیدا از تهران داشت، لیستی را ارائه داد که آن لیست هم به دلیل اینکه شرایط خاصی بر فضا حاکم بود، نتوانست به موفقیت دست پیدا کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه «جریان اصولگرا با جوسازی توانست لیست امید را متهم کند» یادآور شد: در مجلس دهم تعداد اصولگرایان نسبت به اصلاح‌طلبان صد در صد اضافه بود، یعنی اگر لیست امید در مجلس 90 نفر بودند تعداد اصوگرایان مجلس 180 نفر بودند، دلیل این صحبت این است که جناح اصلاح‌طلب در هیچ دوره‌ای نتواست رئیس مجلس شود یا حتی ریاست کمیسیونی را به دست بیاورد.

کمالی بیان کرد: در حقیقت تعداد اصولگرایان در مجلس بیشتر بود و در هیچ موردی هم پاسخگو نبودند و فقط با زرنگی خاصی توانستند، جریان اصلاح‌طلب را متهم به ناکارایی کنند و در این راستا از رسانه‌ها و صدا و سیما کمک گرفتند. اما این حماقت است دوره‌ای که امور را دست خواهند گرفت، مشخص می‌شود که تا چه اندازه ناتوان هستند و مردم با اقدامات و عملکرد آنها در آینده بیشتر آشنا می‌شوند.

دبیرکل حزب اسلامی کار به مناسبت نزدیک شدن به سال جدید طی پیام نوروزی تصریح کرد: با توجه به وضعیتی که در کشور پیش آمده است، مشکلات آبان‌ماه و اتفاقات بعد از آن، تهدیدات خارجی و بحث ویروسی که وارد کشور شده، همه اینها ما را به افزایش همبستگی اجتماعی و ملی دعوت می‌کند. در این شرایط نیازمند این هستیم که همه در کنار هم قرار بگیریم و از تمامیت ارزی کشور، استقلال و از سلامت مردم دفاع کنیم و حرمتی را برای جان انسان‌ها قائل شویم. نباید اجازه بدهیم که سودجویی‌ها باعث شود که مردم در این مقطع، آسیب ببینند بلکه با حمایت از طبقات ضعیف به گونه‌ای عمل کنیم که بعد از  خروج از این بحران و شرایطی که به وجود آمده، بتوانیم سربلند به هم نگاه کنیم.

خبرنگار: فرشته صائمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: