«عبدالکریم حسین‌زاده»، عضو فراکسیون امید و نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، گفت: بر عکس همه مصاحبه‌هایی که تا به حالا داشتم دوست دارم به پرسش‌های این مصاحبه در قالب‌های کوتاه پاسخ دهم تا در این روزهای سال نو، یادمان نرود که امثال من مدت هاست به زیاد حرف زدن و عمل نکردن عادت کرده ایم. باشد که تغییر کنیم و عمل ما بیش از حرف های ما باشد.

او با اشاره به عملکرد چهارساله مجلس دهم و وجود سه فراکسیون و جریان های فکری مختلف گفت: مجلس دهم را مجلس در تعلیق نام گذاری می کنم هم به دلیل فراکسیون سوم یا همان مستقلین هم به دلیل دولتی که متاسفانه مجلس در برابر یک رقیب بی اخلاق، زیادی ناچار به رعایت حالش شد.

نماینده مردم نقده در پاسخ به این سوال که انتخابات یازدهمین دوره مجلس به پایان رسید و همان طور که پیش‌بینی می‌شد در غیاب کاندیدا‌‌های جناح چپ، اصولگرایان به پیروزی رسیدند به نظر شما علت پیروزی اصولگرایان چیست، گفت: انتخابات دوم اسفند پیروز نداشت. اصولگرایان هم رقابت درون حزبی داشتند تا بین حزبی. مردم هم با توجه به عملکرد دولت و مجلس در تامین مطالباتشان دلسرد بودند. اتفاقات دی ۹۶، ابان ۹۸، تصمیم گیری غیر مجلسی برای بنزین و سقوط هواپیمای اوکراینی و... هم سبب شد مشارکت کمی و کیفی مردم در این دوره انتخابات مجلس، افت شدید داشته باشد.

این عضو فراکسیون امید درباره اینکه آیا با این کاهش مشارکت، می توان اصولگرایان را پیروز میدان دانست و تحلیل تان‌ از مجلس آینده چیست و  تک صدایی که  در مجلس آینده شاهدش هستیم را چطور می بینید، اظهار کرد: خیر رقابتی در کار نبوده که پیروزی نتیجه آن باشد. مجلس آتی سنگ بنای افتراق شدید اصولگرایی خواهد بود بر سر کسب صندلی ریاست و قدرت پارلمان.

حسین‌زاده درباره اینکه مجلس دهم با دولت روحانی تعامل داشت ولی عده ای اقلیت سعی در به چالش کشیدن دولت داشتند اما این اقلیت مجلس دهم در مجلس یازدهم تبدیل به اکثریت شدند با این وجود روابط دولت و مجلس یازدهم‌ را چطور ارزیابی می کنید، گفت: به هرحال روحانی و‌ دولت یا کلا با مجلس اتی  از در رفاقت وارد خواهند شد یا هر روز دعا به جان ما خواهند کرد که چه مجلسی را از دست دادند.

نماینده مجلس دهم در پاسخ به اینکه مشارکت در یازدهمین انتخابات مجلس چیزی حدود 42 درصد بود که نسبت به ادوار گذشته کاهش داشته و مجلس یازدهم رای بخشی از جامعه را پشت سر نخواهد داشت و می‌تواند شکاف میان مردم و مجلس را بیشتر کند به نظر شما آیا با چنین تحلیلی نمی‌توان گفت احتمالا در آینده اعتراضات مردمی افزایش پیدا کند، گفت: مجلس اتی در حد ۳۰ درصد جامعه ایران را نمایندگی می کند و ۷۰ درصد ملت فاقد تریبون هستند. بعید می دانم اعتراضات آتی اگر اتفاق بیفتد صورت مسالمت آمیزی داشته باشد چون گوش شنوایی نخواهد بود که معترضان به آنها، حرفشان را بزنند.

حسین‌زاده خطاب به مردم ایران گفت: خواسته جامعه ما و‌ مردم ایران، پیش بینی نیست، بلکه درک درست نیازهایشان و فهم درست آنان توسط حاکمانشان است، امیدوارم به این درک برسیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: