به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا،حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی،رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در رابطه با نام گذاری سال ۹۹ به سال «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: مهمترین موضوع در کشور ما معیشت و اقتصاد مردم است و این موضوع سامان پیدا نخواهد کرد، مگر با رونق و جهش در تولید.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: برای رسیدن به جهش تولید، مولفه‌های مختلفی موثر است، یکی بحث افزایش اقتدار و امنیت در مرزها و در داخل کشور است، تا زمانی که امنیت کاملاً تأمین نشود قطعاً هیچ کس در هیچ کاری موفق نمی‌شود، زیرا امنیت پیش‌نیاز همه موفقیت‌ها است. در این زمینه نیروهای مسلح رسالت بسیار سنگینی دارند و خوشبختانه ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در این سال‌ها ثابت کرده‌اند در حوزه امنیت آفرینی از کار آمدی لازم برخوردارند.

محمدحسنی خاطر نشان کرد: نکته دیگر در حوزه اقتصاد و جهش در تولید، مساله هم افزایی دستگاه‌ها با یکدیگر است که بسیار مهم و کلیدی است. یعنی ضرورت هم افزایی بین دولت، قوه قضائیه قوه مقننه، مردم و کارآفرینان است تا ان‌شاءالله بتوانیم به اوج تولید اقتصادی برسیم و تا زمانی که هم افزایی صورت نگیرد، قطعاً هدر رفت انرژی‌ها را در پی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در این زمینه دولت باید همچنان محور اقدامات باشد، طبق فرمایش فرمانده معظم کل قوا دولت وسط میدان است، ایشان در پیام نوروزی خود نیز اشاره کردند که دستگاه‌ها دارند کار خود را انجام می‌دهند، البته این فرمایش رهبر معظم انقلاب بدین معنا نیست که دستگاه‌های مسئول هیچ اشکالی ندارند قطعاً اشکلاتی وجود دارد ولی در پرتو همدلی بین ملت، قوه مجریه، قوه قضائیه و قوه مقننه همه مشکلات قابل حل و رفع بوده و زمینه ساز تحقق شعار سال خواهد شد.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: نکته بعد نگاه به درون است، شاید مهم‌ترین گلایه از متصدیان امور اقتصادی که هم رهبر معظم انقلاب و هم نخبگان جامعه داشته و دارند نگاه به ظرفیت‌های بیرون و غفلت از ظرفیت‌های درون کشور است. تدابیری که رهبر معظم انقلاب ارائه فرمودند چراغ راهی برای ماست که می‌تواند ما را از وضعیت موجود به سطح مطلوب برساند.

محمدحسنی افزود: کشور ما بحمدالله از نیروی انسانی کارآمد و عناصر نخبه برخوردار است و هم اندیشمند در حوزه اقتصاد داریم، زمین و آب کافی است بنابراین بستر جهش در تولید آماده است. تنها چیزی که باید بیشتر تقویت شود پیدایش یک اراده قوی برای قطع امید از بیرون و توجه و تمرکز حداکثری به ظرفیت‌های درون است که این هم تنها با پیروی از تدابیر رهبر حکیم انقلاب ممکن خواهد بود، به امید آن روز ان شاءالله.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: