به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعتراف کرد که هم اکنون شماری از مقامات دولت ترامپ به این نتیجه رسیده‌اند که آمریکا بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران نتوانسته به اهداف راهبردی که ترامپ خواهان بدست آوردن آن بود، دست پیدا کند. 

به نوشته این رسانه آمریکایی، دونالد ترامپ درحالی که همچنان خواهان ادامه فشار حداکثری از طریق تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است، از طرف دیگر می‌خواهد وضعیت وخیم شیوع ویروس کرونا را مدیریت کند.  

نیویورک تایمز با توجه به حملات اخیر به پایگاه تاجی در عراق می‌نویسد، بعد از ماه‌ها مقامات ارشد آمریکا پذیرفته‌اند که کشته شدن سردار سلیمانی نتوانسته سیاست های ایران را در منطقه کاهش دهد. 

این گزارش می افزاید ، نتیجه عملیات ترور سردار سلیمانی تقویت قرار گرفتن ایران و آمریکا در آستانه جنگ بوده است. 

نیویورک تایمز می‌نویسد، بعد از حملات راکتی به پایگاه تاجی و کشته شدن دو تن از نیروهای آمریکایی، افرادی مانند مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید بر این باور بودند که با پاسخ سخت به این حمله می‌توانند ایران را که هم اکنون با بحران کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، به مذاکرات مستقیم با واشنگتن متقاعد کنند. 

به اعتراف نیویورک تایمز برخلاف نظر پمپئو و اوبراین، افرادی مانند مارک اسپر وزیر دفاع و ژنرال مارک میلی فرمانده ستاد مشترک نیروهای ارتش آمریکا مخالف نظرات مشاوران تندرو ترامپ بودند. 

براساس این گزارش، حتی قبل از عملیات انتقام جویانه آمریکا از شبه نظامیان شیعه عراق، پنتاگون و آژانس های اطلاعاتی به کاخ سفید اعلام کردند که آنان هیچ شواهد روشنی در دست ندارند که حملات صورت گرفته به پایگاه تاجی توسط گروه شبه نظامی شیعه "کتائب حزب الله" صورت گرفته است و هشدار داده‌اند که یک پاسخ بزرگ می‌تواند آمریکا را به بحران گسترده‌تر با این کشور سوق دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: