به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا،  «تیم کین» سناتور ایالت ویرجینیا آمریکا در نطق عصر شنبه خود (به وقت واشنگتن) در سنای این کشور، از نبود امکانات مورد نیاز برای انجام آزمایش کووید19 در بیمارستان‌هایآمریکا انتقاد کرد.

کین گفت که بیمارستان‌ها آزمایش کرونا انجام نمی‌دهند و وقتی هم که می‌خواهند از بیمارانی که با علائمی کرونا مراجعه می‌کنند، تست بگیرند، امکانات لازم را ندارند.

سناتور دموکرات توضیح داد که در بیمارستان‌های آمریکا «سواب تست» را برای برداشتن نمونه از بیماران مشکوک به کرونا ندارند، و وقتی سواب تهیه می‌کنند، می‌بینند که مواد شیمیایی لازم برای انجام تست روی نمونه نیست.

وی همچنین گفت که بیمارستان‌های ایالت ویرجینیا به او گفته‌اند که ماسک کافی برای کادر درمان ندارند و ماسکی را که قبلا هر قطعه یک دلار تهیه می‌کردند، اکنون با 9 برابر این قیمت خریداری می‌کنند.

کین از نبود کیت‌های آزمایش مخصوص کرونا نیز انتقاد کرد و گفت وقتی بیمارستان‌ها به تامین‌کنندگان کیت تست مراجعه می‌کنند، با نبود کیت کافی مواجه می‌شوند.

تارنمای دانشگاه جان هاپکینز شامگاه شنبه تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا را ۲۶ هزار و ۷۵۴ نفر اعلام کرد که تنها ۱۷۶ نفر بهبود یافته‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: