به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، عدنان الزرفی در دیدار با گروهی از رسانه‌های عراقی در محل اقامت وی در بغداد در خصوص اختلاف نظر گروههای شیعی با نخست وزیری وی تاکید کرد که خواهان توافق با تمامی طرف‌ها و گروههای سیاسی عراق است.

وی از تداوم تماس‌ها با طرف‌های مختلف حتی با گروههایی که دیدگاه و ملاحظاتی نسبت به انتخاب وی دارند خبر داد و گفت: خواهان مشارکت تمامی گروههای سیاسی در دولت جدید است.

الزرفی وجود هرگونه معامله یا توافق پشت پرده برای نخست وزیری خود را رد کرد و گفت: نحوه مامور شدن من طبیعی بوده و به هیچ وجه معامله‌ای با برهم صالح رئیس جمهور در این زمینه صورت نگرفته است.

وی خود را گزینه‌ای عراقی خواند و برای رفع شبهاتی که علیه وی مطرح می‌شود ، گفت: من گزینه اول و آخر عراقی‌ها هستم ولی به صرف اینکه فردی در برهه‌ای از زندگی خود به ناچار -که بازداشت و زندان در زمان رژیم سابق عرصه را بر وی تنگ کرده- به این کشور یا آن کشور از جمله آمریکا رفته ، نمی‌توان گفت که وی آمریکایی شده این منطق از نظر عقلی پذیرفتنی نیست.

نخست وزیر مامور تشکیل کابینه جدید عراق در عین حال بر برقراری روابط «برابر و متوازن» با کشورهای منطقه‌ای و بین المللی بر پایه منافع مشترک تاکید کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: