به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «جعفر صادق علاوی» وزیر بهداشت و محیط زیست و رییس ستاد بحران مهار کرونا در عراق در بیانیه امروز دوشنبه تمدید مقررات منع تردد یک هفته ای را برای چند روز دیگر اعلام کرد.

طبق بخشنامه پیشین مقرر بود که مقررات منع تردد، فردا سه شنبه به پایان برسد اما وزیر بهداشت عراق اعلام کرده است که این ممنوعیت شش روز دیگر تمدید شده و تا شنبه هفته آینده ۲۸ مارس (نهم فروردین) در سراسر عراق ادامه پیدا می کند.

بر اساس این بخشنامه جدید، از شرکت های وارد کننده دارو و تجهیزات درمانی خواسته شده است که امکانات پیشگیری از شیوع ویروس را چهار برابر از قبل برای نیاز شخصی افراد از خارج خریداری کنند.

توقف مالیات از شهروندان، احتساب نکردن زمان برای اجرای طرح ها در عموم عراق در دوره مبارزه با کرونا و توقف همه بازدیدها از زندان ها و بازداشتگاه ها و افزایش عملیات ضدعفونی از دیگر مصوبات اتاق بحران عراق است.

بر پایه آخرین آمار وزارت بهداشت عراق، شمار کل مبتلایان به این ویروس به ۲۳۳ نفر رسیده و تاکنون فوت ۲۰ نفر نیز قطعی شده است.

اربیل امروز دوشنبه از ثبت ۱۲ مورد ابتلای جدید در این استان شمالی عراق خبر داده تا به این ترتیب آمار تازه ای به مبتلایان به ویروس کرونا در عراق افزوده شود.

وزارت بهداشت عراق متعاقبا آمار نهایی روزانه را اعلام می کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: