به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، وی افزود که نخست وزیر انگلیس متعاقبا در قالبی - که توضیحی درباره آن نداد - با مردم صحبت خواهد کرد.

«بوریس جانسون» پس از آنکه از سوی احزاب سیاسی به سهل‌انگاری درباره مقابله با کرونا متهم شد، از دوشنبه گذشته (۲۶ اسفند ۱۳۹۹) با شرکت در کنفرانس خبری به تشریح روزانه سیاست‌های دولت برای مقابله با کرونا پرداخت.

او دیروز (یکشنبه) پس از آنکه مردم این کشور به رغم توصیه‌های بهداشتی در پارک‌ها و فضای عمومی سرازیر شدند، اولتیماتوم داد که اگر توصیه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی رعایت نشود، ناگزیر دستور قرنطینه خانگی را صادر می کند. وی افزود: آنهایی که تصور می‌کنند در برابر کرونا آسیب پذیر نیستند ممکن است ناقل ویروس به دیگران باشند. پس لازم است که توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرید و از آن‌ها تبعیت کنید.

جانسون هشدار داد که اگر تا ۲۴ ساعت آینده اوضاع بحرانی‌تر شود، ناگزیر از سیاست سایر کشورهای اروپایی تبعیت می‌کند. 

سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس ساعاتی پیش اعلام کرد که دولت در حال بررسی ترددهای مردم در چند روز گذشته است. در حالی که انتظار می‌رفت جانسون در کنفرانس خبری امروز از اجرایی شدن مقررات منع آمد و شد خبر دهد، این سخنرانی به زمان دیگر موکول شده است. 

ساعاتی پیش گزارش شد که نخست وزیر انگلیس از ترس ابتلا به ویروس کرونا و ضرورت قرنطینه کردن خود، وزیر امور خارجه را به عنوان جانشین و متولی موقت دولت تعیین کرد. 

به نظر می‌رسد اگر جانسون به کرونا مبتلا نشده است، قصد دارد تا بدور از حضور خبرنگاران مقررات منع آمد و شد را به اجرا بگذارد. برخی گزارش‌های تائید نشده از برنامه جانسون برای سخنرانی در ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه شب به وقت محلی خبر داده‌اند. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: