به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از  شبکه خبری سی ان ان روز چهارشنبه با انتشار این خبر اعلام کرد: آزمایش سه نفر از پرسنل ناو هواپیمابر «یو. اس. اس تئودور روزولت» به ویروس کرونا مثبت اعلام شده و هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر قرار گرفتند.

«توماس مادلی» (Thomas Modly) معاون ناوهواپیمابر دراین باره گفت: آلوده شدن  سه نفر از کادر این ناو به ویروس «کووید-۱۹» مشخص شده و هم اکنون در بخش پزشکی یو. اس. اس روزولت تحت مراقبت قرار گرفتند، این نخستین گزارش از ابتلا به کرونا در میان نظامیان یک ناو است.

بنابراین گزارش درحالی ابتلا سه نفر از کادر ناو هواپیمابر تئودور روزولت به ویروس کرونا تایید می شود که این ناو ۵ هزار نیرو و پرسنل دارد.

این مسئول ناو هواپیما بر تئودور روزولت همچنین افزود: اکنون سرگرم شناسایی دیگر افرادی که با این سه تن در ارتباط بودند هستیم.

سی ان ان گزارش داد: این ناو ۱۵ روز پیش در ویتنام پهلو گرفته بود و مقامات این ناو مشخص نکردند که آیا ملوانان مبتلا به این ویروس زمانی که در ویتنام به سر بردند به آن  آلوده شدند، این در حالی است که تاکنون چندین سورتی پرواز نیز روی این ناو هواپیمابر به عمل آمده  و می تواند آن را به دیگر نقاط منتقل کرده باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: