به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، به نقل از شفقنا، القدس العربی در این باره نوشت: رعب و وحشتی که به دلیل کرونا جهان را درنوردیده، به شهروندان کشورهای عربی نیز سرایت کرده است؛ کشورهایی که دولت هایشان پس از سکوت، بی تفاوتی و دروغ گویی، بالاخره اخبار مربوط به ابتلای شهروندانشان به این ویروس را منتشر کردند.

این روزنامه با اشاره به اینکه برخی از مسئولان کشورهای عربی سیاست ها و اقداماتی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در پیش گرفتند و سیاست های کلی بهداشتی در این زمینه اعلام کردند، افزود: برخی دیگر از کشورهای عربی طبق معمول، مخالفان سیاست های خود را به انتشار این ویروس متهم کردند  که نظیر آن را می توان در رفتار ریاض و منامه در خصوص اتهام زنی به تهران درباره انتشار این ویروس و همینطور اتهام زنی های مقامات مصری به اخوان المسلمین در همین رابطه مشاهده کرد .

روزنامه مذکور در ادامه با بیان مطلب نوشت: این در حالی بود که برخی دیگر از کشورهای عربی، کمک های پزشکی و بشردوستانه فوری به ایران  فرستادند. در چنین شرایطی درگیری نظامی در یمن و لیبی همچنان ادامه دارد و هیچ رژیم عربی سیاست هایش را در قبال شهروندانش تغییر نداده است.

القدس العربی در پایان یادآور شد: اگر انتظار نمی رود که رژیم های عربیِ غرقِ در گمراهی، سیاست های داخلی و خارجی خود را در چنین شرایطی تغییر دهند، حداقل انتظار می رود که از آنچه در سراسر جهان می گذرد  عبرت بگیرند و حتی از سرناچاری هم که شده، برای مهار  ویروس کشنده ای که حاکم و رعیت نمی شناسد، تلاش کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: