به گزارش گروه سیاسی برنا، رسانه‌های پاکستانی روز سه شنبه گزارش دادند که شمار افراد مبتلا به کووید-۱۹ در این کشور هر روز بیشتر شده و این در حالی است که تاکنون طرحی برای غربالگری ملی آغاز نشده و گفته می‌شود که علت اصلی کمبود تجهیزات از جمله کیت تشخیص ویروس کرونا است.

در عین حال این روزها شرکت‌های داروسازی و همچنین تجهیزات پزشکی در پاکستان به کمک دانشگاه‌های این کشور در حال آماده‌سازی کیت‌های بومی و همچنین دستگاه تنفس مصنوعی هستند تا بتوانند دولت را در طرح غربالگری افراد مشکوک به ویروس کرونا یاری کنند.

در عین حال ورود کیت‌های تقلبی و تایید نشده در پاکستان باعث نگرانی نسبت به عدم تشخیص درست و به موقع افراد مبتلا به کرونا در این کشور شده، موضوعی که وزیر علوم پاکستان نیز نسبت به آن هشدار داده است.

«فواد حسین» وزیر علوم و فن آوری پاکستان امروز به دولت‌های ایالتی و سازمان مدیریت بحران این کشور هشدار داد که ورود انبوهی از کیت‌های غیراستاندارد جان بسیاری از مردم را به خطر می‌اندازد.

وی در پیام توییتری خود گفت: استفاده از کیت جعلی در تشخیص اینکه فرد مورد نظر مبتلا به ویروس کرونا است یا خیر، زندگی مردم را تهدید می‌کند و باید بر این پدیده غلبه کرد.

وزیر علوم و فن آوری پاکستان افزود: تا زمانی که نهادهای مربوطه این کشور تولید داخلی کیت را آزمایش و تایید نکنند، واردات کیت‌های تایید شده از خارج باید ادامه یابد.

شمار بیماران کرونایی در شهرهای مختلف پاکستان از یکهزار و ۷۰۰ نفر فراتر رفته و تاکنون ۲۰ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده و ۵۷ بیمار کرونایی نیز بهبود یافته‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: