به گزارش خبرگزاری برنا، وب سایت خبری آمریکایی دیلی بیست با استناد به سند غیرطبقه‌بندی شده گزارش داد که ارتش شمالی آمریکا در تاریخ سوم فوریه (۱۴ بهمن سال ۹۸) طی پیامی به کاخ سفید در مورد میزان کشنده بودن ویروس کرونا هشدار داده بود و در بیانیه خود اعلام کرده بود که در بدترین شرایط این ویروس می‌تواند جان ۸۰ هزار تا ۱۵۰ هزار شهروند امریکایی را بگیرد.  

رسوایی کرونایی ترامپ

ارتش شمالی آمریکا در بیانیه خود تحت عنوان سناریو قو سیاه میزان کشنده بودن ویروس کرونا را دو ماه قبل از ورود و تایید آن به آمریکا پیش بینی کرده بود.  

در این گزارش آمده بود که براساس سهولت انتقال این ویروس همراه با ویژگی‌های بدون علامت آن در میان برخی از مبتلایان، انتظار میرود تا ۸۰ میلیون آمریکایی به این ویروس مبتلا شوند و ۱۵ تا ۲۵ میلیون نفر نیاز به مراقبت داشته باشند و ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر نیازمند بستری شدن هستند.  

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که ترامپ رییس جمهوری آمریکا یک ماه قبل در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز هشدارهای سازمان بهداشت جهانی در مورد میزان کشنده بودن ویروس کرونا را نادرست خوانده بود.  

به دنبال نادیده گرفتن هشدارهای امنیتی و بهداشتی توسط ترامپ، نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان از حزب دموکرات، ترامپ را مسئول ابعاد این بحران اعلام کرده است.  

او گفته است که رییس جمهوری آمریکا نسبت به اجرای برنامه مقابله با بیماری کرونا از خود تعلل نشان داده است.  

پلوسی در گفت‌وگویی با شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا، تعلل دونالد ترامپ در مقابله با کرونا را "مرگبار" خواند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: