به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، دونالد ترامپ در نشست خبری روزانه خود که با حضور مایک پنس معاون اول و برخی از اعضای کارگروه مبارزه با کرونا حضور یافته بود، افزود: دو هفته بسیار سختی را در پیش داریم و پیش بینی می‌شود که مرگ‌ومیر زیاد خواهد شد.

وی که خود در کمبود تجهیزات پزشکی دست و پا می‌زند و تاجران آمریکایی در بنادر چین، لوازم پزشکی خریداری شده سایر کشورها را با قیمت بالاتری به سرقت می‌برند، مدعی شد با بخش بزرگی از جهان در حال معامله است تا به آ«ها در این شرایط بسیار سخت کمک کند!

رئیس جمهوری آمریکا درباره فاجعه‌بارترین ایالت آمریکا از نظر ابتلای به ویروس کرونا یعنی نیویورک هم مدعی شد: ما برای ارسال تجهیزات بیشتر به نیویورک به سختی کار می‌کنیم و در سریع‌ترین زمان ممکن این کار انجام می‌شود.

دی بلاسیو شهردار نیویورک روز گذشته اعلام کرد این شهر به ۱۵ هزار دستگاه تنفس مصنوعی دیگر نیاز دارد و نمی‌توان بیمارانی که مراجعه می‌کنند را معطل نگهداشت تا وعده‌ها محقق شود و دستگاه‌ها برسند.

با این حال ترامپ اظهار کرد: ما در حال افزودن فوق العاده ظرفیت نظامی برای کمک به ایالت‌ها هستیم. هزاران سرباز، کارکنان پزشکی و متخصصان در حال رفتن به جنگ هستند. آنها در حال رفتن به جنگی هستند که هرگز برای آن تربیت نشده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا جنگ با کرونا را نابرابر دانست و اظهار کرد در یک جنگ معمولی، شما می‌دانید چه اتفاقی می‌افتد اما اینجا، آنها در یکجا مورد اصابت قرار می‌دهد، بعد ایالتی دیگر و بعد جای دیگری. آنها جایی را مورد اصابت قرار می‌دهند که انتظارش را ندارید.

ترامپ ادامه داد: اما ما رصد می‌کنیم و آن را خواهیم گرفت.

درخواست هیدروکسی کلروکوئین از هند

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر بر مفید بودن داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکوئین برای درمان کووید-۱۹ تاکید کرد و گفت در صحبتی که امروز با نارندا مودی نخست وزیر هند داشتم، آنها میلیون‌ها دز از این دارو را تولید کرده‌اند.

ترامپ که مودی را دوست خود خطاب کرد، افزود: آمریکا ۲۹ میلیون دز این دارو را ذخیره کرده و از هند هم درخواست بیشتری کرده است. بقیه موارد هم می‌تواند در اختیار دیگران قرار گیرد.

وی تاکید کرد: این دارو می‌تواند برای مقابله با کرونا کمک کننده باشد. آنها نتایج خوبی داشته‌اند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها تا این ساعت، تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا از ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده‌اند و بیش از هشت هزار نفر هم جان خود را در اثر این ویروس از دست داده‌اند.

۱۴ هزار و ۴۵۹ نفر هم از این بیماری بهبود یافته‌اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: