«هادی قوامی»، نایب رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در رابطه جلسه این کمیسیون در جهت شعار سال گفت: کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی شش بار به صورت ترکیبی حقیقی و مجازی با حضور اعضای هیئت رئیسه و معاونان وزارت صمت، وزارت اقتصاد و جهاد کشاورزی جلسه برگزار کرد. نمایندگان این وزارتخانه‌ها برنامه‌های خود را در مورد کرونا و آثار آن بر مسایل اقتصادی و همچنین جهش تولید در این جلسه، ارائه کردند. 

او گفت: جلسه بعدی کمیسیون دوشنبه ساعت ده برگزاری می‌شود تا پس از جمع بندی گزارش خود را به اولین جلسه رسمی مجلس برسانیم. مرکز پژوهش ها هماهنگ با کمیسیون کار می کند. در این جلسات چگونگی کنترل واردات با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، محصولات پتروشیمی و فولادی مورد بررسی قرار گرفت. وزارت صمت گزارشی هم درباره قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات، ارائه کرد که آیین‌نامه‌های مورد نیاز این قانون تدوین و به دولت، فرستاده‌ شده است. 

 قوامی مطرح کرد: سازمان برنامه و بودجه هم می‌خواهد 200هزار میلیارد تومان در قالب‌های مختلف برای جهش تولید پرداخت کند که این موضوع هم باید شفاف شود و در نشست بعدی این مسایل با حضور مسئولان بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه، بررسی می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: