«جلال جلالی‌زاده»، نماینده سابق مجلس و عضو حزب اتحاد ملت، در رابطه با پایگاه مردمی مجلس یازدهم به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: با توجه به اینکه هر نماینده مجلس باید بتواند نماینده یک ملت باشد لازم است در این مورد خود مجلس از پایگاه قوی‌تری برخوردار باشد. انتخاباتی که برگزار شد متأسفانه هم با توجه به مشارکت پایین مردم و هم با توجه به حرف و حدیث‌هایی که درباره انتخابات بود، باعث شد مجلس از وضعیت مطلوبی برخوردار نباشند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است: با توجه به این وضعیت بحث این است که آیا این مجلس در شعارها و وعده‌هایی که به مردم داده، می‌تواند موفق باشد یا خیر. قطعا این مجلس، مجلس موفقی نخواهد بود چون سالی که نکوست از بهارش پیداست.

جلالی‌زاده در خصوص نقاط ضعف مجلس آینده تصریح کرد: هم نحوه انتخاب نمایندگان، هم وضعیت پیش آمده ناشی از شیوع کرونا و مشکلاتی که در ایران و دنیا از نظر اقتصادی پیش آمده، قطعا این مجلس فرآیند مطلوبی نخواهند داشت. اگر  اصلاح‌طلبان بتوانند از روش‌های کافی و لازم در راستای دفاع از حقوق مردم بهره ببرند قطعا می‌توانند از این وضعیت به نحو احسن استفاده کنند.

او خاطرنشان کرد: با توجه به این وضعیت امیدوارم مردم در نظارت و پیگیری امور، مطالبات و خواسته‌هایی که از این مجلس دارند مسّر باشند و در مقابل کسانی که آمدند به وعده‌ها و شعارهایی که دادند، پایبند باشند چراکه اگر چنین مسئله‌ای صورت نگیرد برای همیشه نظر مردم از اصولگرایان برمی‌گردد.

خبرنگار: فرشته صائمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: