به گزارش خبرگزاری برنا ،  تیمور باقری اظهار داشت: ۲۴۰ هزار و ۹۹۰ تن کالا توسط ۹ هزار و ۹۰۶ دستگاه کامیون از پایانه‌های مرزی میرجاوه و میلک در سه ماهه ابتدای سال جاری صادر شده است.

وی با بیان اینکه ۲۲۱ هزار و ۸۵۸ تن کالا در این مدت از طریق پایانه مرزی میلک و ۱۹ هزار و ۱۳۲ تن کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه صادر شده است، افزود: مواد غذایی، مصالح ساختمانی، مواد سوختی و گاز مایع عمده کالاهای صادراتی این مدت استان را تشکیل می‌دهند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با اشاره به تأثیر شیوع کرونا در مبادلات مرزی با کشورهای افغانستان و پاکستان گفت: با وجود اثرات منفی شیوع ویروس کرونا در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور، مبادلات مرزی این استان با کشورهای همسایه با پیگیری‌های انجام شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان با قوت ادامه دارد.

وی ادامه داد: ۹۱ هزار و ۶۰۰ تن کالا با سه هزار و ۹۵۹ دستگاه کامیون در مدت مذکور از طریق پایانه‌های مرزی میرجاوه و میلک استان سیستان و بلوچستان ترانزیت شده است.

باقری تصریح کرد: با توجه به اینکه ترانزیت و تجارت کالا به کشورهای همسایه از جمله مهمترین مزایای نسبی سیستان و بلوچستان در حوزه اقتصادی محسوب می‌شود این اداره کل بهسازی و توسعه پایانه‌های مرزی را در اولویت کاری خود قرار داده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: