به گزارش خبرگزاری برنا ، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از امروز به شدت باد‌های ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان افزوده شده و پیش بینی می‌شود سرعت باد تا فردا افزایش یابد بطوریکه خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا و همچنین احتمال خسارت به تاسیسات و محصولات کشاورزی وجود دارد.

دوست‌محمد کلیم با بیان اینکه بعدازظهر یکشنبه از شدت باد در این منطقه کاسته خواهد شد، افزود: توصیه می‌شود مردم منطقه سیستان از تردد غیر ضروری در زمان غبارآلود بودن هوا خودداری کرده و تردد‌های جاده‌ای با احتیاط انجام شود.

او  به هشدار سطح زرد این اداره کل نسبت به افزایش ارتفاع موج در سواحل دریای عمان اشاره کرد و گفت: از اواخر وقت امروز تا پایان روز دوشنبه دریای عمان متلاطم است و احتمال افزایش طول موج بین یک و نیم تا ۲.۵ متر وجود دارد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در این مدت نواحی شرقی دریای عمان متلاطم است، ادامه داد: احتمال آسیب دیدن قایق‌های کوچک در این بازه زمانی وجود دارد به همین دلیل توصیه می‌شود از تردد هر گونه قایق‌های سبک و تفریحی در سواحل چابهار ممانعت و تمهیدات لازم از سوی تمامی فعالان دریایی در این زمینه اندیشیده شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: