به گزارش خبرگزاری برنا ، مهرداد جهاندیده با اعلام این خبر اظهار کرد: بر این اساس مقرر شد تا کلنگ زنی خانه امید بازنشستگان، طی 2 هفته آینده در سفر هیئتی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشور در زاهدان انجام شود.
وی ادامه داد: طراحی و ساخت خانه های امید متناسب با ‌نیازهای بازنشستگان در نقاط مختلف کشور انجام می شود و این مراکز مجهز به بخش های مختلفی همچون کانون خدمات مشاوره، خانه سلامت، مرکز ادبی- هنری، کافی ‌نت، کافی شاپ، سالن ورزشی، مرکز فعالیت های قرآنی، خانه آموزش و واحد فناوری اطلاعات است که به مجموعه ای بزرگ برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ‌بازنشستگان کشوری تبدیل شده است.
جهاندیده تصریح کرد: تلاش برای ارتقای نشاط و امید در زندگی بازنشستگان، ایجاد تعامل، تفاهم و همبستگی میان بازنشستگان دستگاه های مختلف در هر استان، ارتباط مستمر با بازنشستگان و جلب مشارکت فعالانه آنان به منظور حضور در برنامه های مختلف، برقراری ارتباط با دستگاه های اجرایی برای آشنایی با مسائل دوران بازنشستگی و جلب مشارکت آنها، برگزای دوره های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و تفریحی برای بازنشستگان، برقراری ارتباط و دیدار بازنشستگان با یکدیگر به منظور تبادل تجربه ها دربخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ... از جمله اهداف احداث خانه های امید صندوق بازنشستگی کشوری است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: